Konkurs „Bibliomaniak 2019” rozstrzygnięty

Konkurs (3 edycja) zorganizowała Filia dla Dzieci Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu. Przyświecała  mu myśl Cycerona: „(…) Książka to najlepszy przyjaciel człowieka a biblioteka to świątynia jego myśli”(…).

Celem konkursu była popularyzacja literatury oraz zachęcenie dzieci do korzystania z usług Biblioteki. Konkurs rozpoczął się 21 czerwca, zakończył 23 sierpnia. Wzięło w nim udział 25 czytelników w wieku od 6 do 10 lat. Warunkiem uczestnictwa było posiadanie karty bibliotecznej. Zadaniem każdego uczestnika było przeczytanie jak największej ilości książek. Łącznie uczestnicy konkursu wypożyczyli i przeczytali 1066 książek.

W dniu 26 sierpnia  Komisja konkursowa w składzie: Iwona Podeszwa – Dyrektor M i GBP, Przewodnicząca, Anita Kuś – Kierownik Filii dla dzieci, członek Komisji, Sylwia Mroczek – Pracownik Filii dla Dzieci, członek Komisji  podsumowała konkurs.

Wyniki konkursu: I miejsce i tytuł Bibliomaniaka 2019 otrzymała Lena Szczepara –Olszówka (wypożyczyła i przeczytała 161 książek), II miejsce – Apolonia Kędzia – Kaniecka (116 książek), III miejsce – Zuzanna Nowak 9111 książek)

Wyróżnienia: Wiktor Chadryś, Filip Karczmar, Emilia Utta, Igor Kula, Weronika Myszor, Patryk Szymański, Dominik Myszor, Maria Grabczak (wyróżnione osoby przeczytały od 40 do 90 książek)

Nagrody książkowe ufundowała Księgarnia „Globus” Jarosława Rozmarynowskiego. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom potwierdzający udział w konkursie.

Uroczystemu podsumowaniu konkursu, w którym uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 2 w Wieluniu, towarzyszyły niespodzianki muzyczne i teatralne, słodkie rogaliki upieczone przez panią z koła teatralnego „wpół do czwartej” oraz wspólna fotografia. Niespodzianki muzyczne przygotowali podopieczni świetlicy terapeutycznej w Olewinie, niespodziankę teatralną,  w postaci teatrzyku kukiełkowego, pracownicy  Filii dla Dzieci w inscenizacji „Feliks i ruszający się ząb”.