OSP Ożarów powitało nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Po latach starań i oczekiwań druhowie OSP Ożarów powitali  20 stycznia fabrycznie nowy, średniej klasy samochód ratowniczo- gaśniczy z 4400 kilogramami środka gaśniczego ( 4 tony wody, 400 kilogramów piany). Samochód, prosto z Bielska Białej, dojechał do Ożarowa w asyście wozów strażackich z Gminy Mokrsko,  z Praszki, Wierzbia, Pątnowa i Skomlina . Huczne powitanie nowego wozu z przemówieniami i szampanem odbyło się na placu przed remizą OSP Ożarów i Domem Kultury.

Na to ważne wydarzenie druhowie OSP Ożarów zaprosili wszystkich strażaków i przyjaciół zafascynowanych działalnością 48 czynnych strażaków i grupy młodzieżowej z Ożarowa. Przybyli: Poseł na Sejm RP Karol Rychlik, starosta Marek Kieler, wójt Gminy Mokrsko Zbigniew Dąbrowski, pracownicy Gminy Mokrsko z Natalią Zwierz, kierownikiem Domu Kultury w Ożarowie i autorką projektu, przedstawiciele Komendy Powiatowej z komendantem Karolem Bednarskim i dowódcą JRG Rafałem Nanysem, przedstawiciele zaprzyjaźnionych gmin oraz liczni mieszkańcy Ożarowa. Dla przybyłych gości przygotowano pokaz sprzętu, ognisko z kiełbaskami oraz ciepłym bigosem.  Przewidziano także spotkanie towarzyskie przy kawie i herbacie.

Po 38 latach służby odszedł na emeryturę stary „Star” nazywany przez druhów „dziadziuś”. Nowy samochód marki „Man” kupiono za 1 milion 19 tysięcy i 670 złotych. Na wyżej wymienioną kwotę złożyły się: 600 tysięcy złotych z budżetu Gminy Mokrsko, 300 tysięcy z KSRG, 100 tysięcy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz środki ze zbiórek od licznej grupy darczyńców z Ożarowa.

Uroczystość nadania imienia odbędzie się 30 kwietnia.