Nowy punkt dzienny – Strefa Juniora w Strefie Malucha 2 już działa

Od 1 września 2021 roku w Strefie Malucha 2 przy ulicy Brzozowej 1 na Osiedlu za Szpitalem w Wieluniu działa nowy punkt dzienny dla grupy 3 – Latków, nazywany Strefą Juniora, w odróżnieniu od strefy obejmującej opieką  dzieci w wieku 2, 5 do 3 lat, działającej od ubiegłego roku.  Strefa Juniora może przyjąć i objąć opieką 15 dzieci, aktualnie jest ich 13.

Nowy punkt dzienny proponuje: język angielski i zajęcia całodniowe w tym języku z lady Speaker, zajęcia z Master Chef polegające na przygotowywaniu prostych i zdrowych przekąsek, pieczeniu i ozdabianiu prostych ciasteczek, ponadto zajęcia z robotyki, plastyczno – sensoryczne, przyrodnicze, muzyczno – teatralne, bajko terapię oraz zajęcia na placu zabaw przy placówce i na boisku osiedlowym.

Zajęcia prowadzą: Donata Szafran (właściciel obiektu), Magdalena Kumela (kierownik placówki), Anna Parzybut i Andżelika Gabas (opiekunki).

Oficjalne otwarcie Strefy Juniora w Strefie Malucha 2 nastąpiło 8 października 2021br. Uczestniczyli w nim: Marcin Buchali, doradca wojewody łódzkiego, Joanna Skotnicka -Fiuk, wiceburmistrz Wielunia, Aneta Jaskuła, dyrektor Żłobka Miejskiego w Wieluniu.

Symbolem uroczystego otwarcia stał się okolicznościowy tort.