Młodzież w Wieluniu upamiętniła rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

24 lutego młodzież wieluńskich szkół ponadpodstawowych happeningiem upamiętniła rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie. O godzinie 12.00  młodzież zebrana przed szkołami przygotowała flagi Polski i Ukrainy oraz hasła potępiające bestialską napaść Rosji na niepodległą Ukrainę

Wieluń to miasto zniszczone przez Niemców 1 września 1939 roku. Bomby, które tu spadły i zabiły ponad 1200 mieszkańców to początek II wojny światowej. Młodzież o tych tragicznych wydarzeniach sprzed lat pamięta i czuje się zobowiązana do protestu przeciwko rozpętanej przez Rosję wojny na Ukrainie.

Spod szkół przedstawiciele młodzieży wyruszyli na plac Legionów, by wspólnie, jednym głosem wyrazić swój sprzeciw i powiedzieć nie wojnie na Ukrainie w rocznicę jej wybuchu. Uczestnicy piątkowego happeningu ustawili się dookoła fontanny z flagami i hasłami  oraz balonami w kolorach barw Ukrainy i Polski, które na zakończenie happeningu wypuścili do nieba.

Ogrom bestialstwa i tragedii trwającej od roku u naszych sąsiadów, za wschodnią granicą, jest przerażający, jest niewyobrażalną niesprawiedliwością, która wzbudza trwogę, o której nie da się nigdy zapomnieć i która już odcisnęła olbrzymie piętno na historii ludzkości.  Kolejny raz napisałaby Zofia Nałkowska: „ludzie ludziom zgotowali ten los”.

     

     

     

     

     

     

     

Zdjęcia Ewa Misiak – Kocham Wieluń