Kultura podstawą bezpieczeństwa w ruchu drogowym

W dniu 26 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy, na tym etapie, sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne. W trakcie konkursu wyłoniono dwie drużyny, które będą reprezentować powiat wieluński w eliminacjach wojewódzkich.

Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego oraz sprawdzili swe umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszymi drużynami w eliminacjach powiatowych w pierwszej grupie wiekowej okazały się grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, z kolei najlepszą drużyną z drugiej grupy wiekowej okazała się reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie. To oni będą reprezentować powiat wieluński podczas wojewódzkiego etapu turnieju, który odbędzie się 17 maja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Indywidualnie w pierwszej grupie wiekowej zwyciężył uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wieluniu, z kolei w drugiej grupie wiekowej najlepszy był uczeń ze Szkoły Podstawowej w Wierzchlesie.

Wyniki dla pierwszej grupy wiekowej:
I miejsce – SP nr 4 w Wieluniu,
II miejsce – SP w Rudzie,
III miejsce – SP w Wierzchlesie,

Wyniki w drugiej grupie wiekowej:
I miejsce – SP w Wierzchlesie,
II miejsce – SP nr 4 w Wieluniu,
III miejsce – SP w Ostrówku.

Zwycięzcy otrzymali puchary oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wieluniu, Urząd Miejski w Wieluniu, Kuratorium Oświaty w Łodzi , Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi, oraz Radio Ziemi Wieluńskiej.

Źródło: SP nr 4 w Wieluniu