Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Czar par”

30 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu odbył się dwunasty Międzypowiatowy Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy  ,,Czar par”.  W konkursie uczestniczyli podopieczni wieluńskich szkół, ale i placówek m.in. w Lututowie, Czernicach, Łaszewie, Sieńcu, Bieniądzicach, Wierzchlesie i Mierzycach.

Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z zakresu matematyki, chemii, fizyki, geografii i biologii. Uczniowie współpracując w parach rywalizowali w siedmiu konkurencjach. Były to: tangram, puzzle, domino, echo, wyścig i zadania. Istotna była nie tylko liczba zdobytych punktów, ale także czas, w jakim poszczególne zespoły poradziły sobie z zadaniami.

W tegorocznym turnieju zwyciężyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu Kacper Chudy i Viktor Kvasnytsia. Drugie miejsce zajęli uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej w Lututowie Aleksandra Gratka i Adrian Ostrycharz. Natomiast trzecie miejsce wywalczyły Dominika Przybylska i Natalia Walasik z Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Czernicach.

Źródło: Szkoła Podstawowa nr 5  z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu