Koncert trzech chórów

W sobotę, 22 czerwca, na scenie, w parku im. Żwirki i Wigury w Wieluniu, w ramach projektu „Śpiewać każdy może…”, wystąpiły  trzy chóry:  chór „Con Grazia” z Czastar pod dyrekcją Sebastiana Sikory, chór UTW z Wieruszowa pod dyrekcją Mariusza Muskały oraz chór „Melodia” z Wielunia pod dyrekcją Jana Sarowskiego. Projekt „Śpiewać każdy może…” ma na celu rozwój osobisty i wokalny osób starszych.

Trwające kilka miesięcy przygotowania warsztatowe to opracowanie repertuaru, ćwiczenie emisji głosu z poszczególnymi członkami chórów i z całymi chórami, ćwiczenie  zachowania się na scenie a także interpretacji utworów chóralnych.

Do projektu zaangażowano osoby w średnim wieku oraz młodzież. Podczas wieluńskiego koncertu zaprezentował się każdy z chórów, na finał wszystkie trzy chóry razem.

Dyrygentem projektowym i prowadzącym koncert był Sebastian Sikora, który wraz z Teresą Pieprzyk pełnił  funkcję animatora projektu.

Projekt „Śpiewać każdy może” realizowany jest przez Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser” w ramach programu „Seniorzy w Akcji” opracowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

W Wieluniu program realizowany jest wspólnie przez Wieluński Dom Kultury, Wieruszowski Dom Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Czastarach.

Zdjęcia –  Ewa Misiak – Kocham Wieluń