Koncert Patriotyczny „Wyśpiewać wolność” w parafii św. Barbary w Wieluniu 

Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w wieluńskim kościele p.w. św. Barbary odbył się 13 listopada  Koncert Patriotyczny „Wyśpiewać wolność”.

Podczas niezwykłego, międzypokoleniowego koncertu „Wyśpiewać Wolność” pod batutą Sebastiana Sikory, wystąpiło pięć chórów,  orkiestra oraz soliści: Chór Cantiamo Tutto – przygotowanie dyr. Sebastian Sikora, Chór Con Grazia – przygotowanie dyr. Sebastian Sikora, Chór Z Lubochni – przygotowanie dyr. Łukasz Pawlik, Chór Akademii Wojsk Lądowych – przygotowanie dyr. Maciej Wojciechowski, Chór Kameralny Più Mosso – przygotowanie dyr. Dominik Jarocki, Wrocławska Orkiestra Kameralna,  Janusz Luboiński, Mariusz Wiśniewski.

W repertuarze koncertu znalazły się następujące tytuły: hymn państwowy, Bywaj dziewczę zdrowe, Polskie kwiaty, Cichosza, O mój rozmarynie, Dziś do ciebie przyjść nie mogę, Taki kraj, Rozkwitają pąki białych róż, Modlitwa o pokój, Wolność, Serce w plecaku.

Koncert Wyśpiewać wolność został zorganizowany przez Chrześcijańskie Porozumienie Wieluń i Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser”(główni organizatorzy), ponadto parafię św. Barbary w Wieluniu, Wieluński Dom kultury i inne. Koncert odbył się dzięki wsparciu wielu sponsorów (instytucji i osób prywatnych) oraz ogromnej życzliwości księdza proboszcza Jarosława Borala.

Koncert poświęcony bohaterom polskiej wolności dedykowano „bohaterom codzienności”- parom małżeńskim z parafii św. Barbary, świętującym swoje złote gody. Koncert miał także przypomnieć, że wolność nie jest dana raz na zawsze.

Wspólnie wyśpiewany hymn państwowy i melodie ukazujące różne zawiłości polskiej historii wzbudziły wielki aplauz.  Słuchacze podziękowali artystom owacjami i biało – czerwonymi wiązankami kwiatów. Za wielką ucztę duchową podziękował artystom ks. Jarosław Boral.

Jesteśmy przekonani, że nie był to pierwszy i ostatni taki koncert w kościele, który ciągle się buduje, ale już zachwyca swoją akustyką.