Koncert Noworoczny w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

Na Koncert Noworoczny w dniu 25 stycznia zaprosiły wieluńskich melomanów Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu i Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia w Wieluniu. Na koncert przybyli rodzice uczniów, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek kulturalnych, nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej z dyrektorem Arkadiuszem Uchaczem.

Wykonawcami koncertu, który poprowadziła Anna Wojtal byli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej. Jako akompaniatorzy wystąpili Bartosz Adamczyk i Monika Mieszała. Koncert stał się okazją do zaprezentowania instrumentów muzycznych: fortepian, akordeon, gitara, skrzypce, flet, klarnet, saksofon, trąbka oraz do pokazania umiejętności grających na nich uczniów. Uczniowie wystąpili, jako soliści, duety i tria. Wystąpiły dwie solistki z klasy gitary, dwoje solistów z klasy fortepianu, wirtuoz trąbki i akordeonu, solista z klasy klarnetu, dwie skrzypaczki, trio klarnetowe, trio saksofonowe, duet fletowy i na zakończenie koncertu zespół wokalny.

W trakcie koncertu uczniowie zaprezentowali miniatury muzyczne znanych twórców, w tym utwór „Chiński smok” – miniatura na skrzypce, „Kamienna lampka w herbacianym ogrodzie” – miniatura na fortepian, „Intermezzo taneczne” na klarnet.

W Koncercie Noworocznym nie zabrakło także kolęd. Uczniowie zaprezentowali kolędy „ W żłobie leży”, wykonana na gitarze przez Zuzannę Derkowską, i „Cicha noc” wykonana przez dziewczęce trio klarnetowe.

Koncert w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Wieluniu dla wielu słuchaczy stał się miłą ucztą duchową, dla wykonawców i nauczycieli czasem podsumowania efektów pracy w I półroczu roku szkolnego 2017/2018.