Koncert noworoczny „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz”

W dniu 13 stycznia 2019 r. w Muzeum Ziemi Wieluńskiej odbył się spektakl muzyczno-teatralny „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz” pod patronatem Burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Była to poetycka opowieść o poszukiwaniu miłości i relacjach damsko-męskich. Na scenie zaprezentowali się aktor Dariusz Jakubowski (popularność przyniosły mu role w serialach „Ekstradycja”, „Na dobre i na złe”, „Wiedźmin”), sopranistka Katarzyna Thomas oraz pianista Piotr Szafraniec.

Spektakl „Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz”, jak czytamy w recenzjach, jest kolejnym przedsięwzięciem z cyklu „Spotkania” zrealizowanym przez Dariusza Jakubowskiego, Katarzynę Thomas i Piotra Szafrańca. Jest to literacko – muzyczna wędrówka przez tematy związane z miłością, uczuciem opiewanym przez poetów we wszystkich epokach literackich, stąd i „Pieśń nad Pieśniami”, wiersze Johne Donne’a, Emily Dickinson, ”Sonety” Szekspira, pełne zmysłowości wiersze Baudelair’a, wiersze K.K. Baczyńskiego, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Gałczyńskiego, ale i sceny zarejestrowane przez film, a wszystko to przeplecione muzyką z filmu „Kobieta i mężczyzna” Michela Legranda, z musicalu „West Side Story” Georga Gershwina, piosenkami Marka Grechuty, miniaturami muzycznymi, etiudami Ericka Satie, arią Mimi z „Cyganerii” G.Pucciniego, neoromantyczną pieśnią Ryszarda Straussa.

Mistrzowska interpretacja prezentowanych dzieł, m.in. Williama Szekspira, Zygmunta Krasińskiego czy Wisławy Szymborskiej spotkała się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

       

       

       

Źródło: Muzeum Ziemi Wieluńskiej