Koncert kameralny „Karnawałowe rendez – wous”

W niedzielne popołudnie 27 stycznia w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie odbył się koncert kameralny zatytułowany „Karnawałowe rendez – wous”. Na koncert zorganizowany przez Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej i Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach zaprosił Jan Książek – dyrektor Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wykonawcami koncertu byli młodzi utalentowani artyści: Ewa Banasiak – sopran i Adrian Janus – baryton oraz znana już ożarowskim słuchaczom Katarzyna Rzeszutek – pianistka kameralistka.  Koncert poprowadziła Ewa Kafel.

W programie koncertu (podzielony na cztery odsłony) znalazły się: w części I, mozartowskiej, arie z oper W.A. Mozarta –  aria Roberta z opery „La Finta Giardiniera” oraz duet La ci darem la mano z opery Don Giovanni; w części II, moniuszkowskiej, aria Hrabiny z III aktu opery Stanisława Moniuszki „Hrabina”, pieśń „Prząśniczka” do słów Jana Czeczota w wykonaniu Ewy Banasiak, pieśń „ Dwie zorze” do słów Teofila Lenartowicza oraz ballada „Dziad i baba” do słów J.I. Kraszewskiego w wykonaniu Adriana Janusa; w części III aria Cie Cio San z opery G. Pucciniego „Madame Butterfly” (śpiewa Ewa Banasiak), piosenka z musicalu Claude – Michela Schonberga i Alilaina Boublila „Nędznicy”; w części IV czardasz Hrabiny „Gdzie mieszka miłość” z operetki „Hrabina Marica” Imre Kalmana ( śpiewa Ewa Banasiak), piosenka „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” (śpiewa Adrian Janus) oraz dwa duety – z operetki „Clivia” (Nico Dostal) aria „Dziewczęta z Barcelony” i „Usta milczą” z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehara.

Młodość wykonawców, ich wspaniałe głosy przy akompaniamencie p. Katarzyny Rzeszutek od początku koncertu budowały i dawkowały nastrój, by w ostatniej części zapowiedzianej piosenką policjanta z musicalu „Nędznicy” w części III koncertu wprowadzić słuchaczy w iście karnawałowy nastrój w części IV. Swój zachwyt publiczność wyraziła owacjami na stojąco, prosząc o bis. Na bis artyści zaśpiewali „Dziewczęta z Barcelony”.