„Kochamy Cię Polsko” – Święto Niepodległości w Ożarowie

Pod tym hasłem 9 listopada  2018 r. uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie świętowali 100. Rocznicę Odzyskania Przez Polskę Niepodległości.  Punktualnie o 11.11 rozbrzmiały dźwięki „Mazurka Dąbrowskiego” śpiewane z dumą przez przedszkolaków, uczniów i wszystkich pracowników. Wieczorem zaś szkoła zaprosiła całą społeczność Ożarowa na „Ognisko patriotyczne” na plac szkolny.

        

       

 

Uczniowie  szkoły przygotowali wzruszający program artystyczny i wystawę z okazji 11 listopada. Słowo mówione przeplatane było śpiewem. Na murach szkoły można było obejrzeć  prezentację multimedialną nawiązującą do treści wydarzeń sprzed 100 lat. W tej magicznej oprawie  uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów „zaczarowanym ołówkiem” przez panią dyrektor Halinę Gniłkę. Na koniec wszyscy skupili się przy ognisku, by przy dźwiękach gitary śpiewać piosenki i pieśni patriotyczne.

       

Wydarzenia tego dnia z pewnością na długo zostaną w pamięci każdego kto uczestniczył w tej pięknej i podniosłej uroczystości.

Uroczystości przygotowali: Barbara Trzewik przy współpracy z Anną Salamon i Krzysztofem Trzewikiem.

Archiwum Zespołu Szkoły i Przedszkola w Ożarowie.