II turnus półkolonii w PMDKiS w Wieluniu

5 lipca zakończył się drugi turnus półkolonii zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu.

Trzydziestoosobowa grupa uczestników pięciodniowych półkolonii  spędziła drugi tydzień wakacji bawiąc się i ucząc. Pod opieką pracowników PMDKiS  drugi tydzień wakacji przeżywali bardzo intensywnie.

Program obejmował m.in.: zajęcia taneczne, wokalne, sportowe,  dwie całodzienne wycieczki do Załęczańskiego Parku Krajobrazowego gdzie  uczestniczyli w pierwszym swoim biegu na orientację i do gospodarstwa agroturystycznego państwa Wandy i Piotra Lewików w Strobinie (wizyta ta w opinii uczestników półkolonii była jednym z najatrakcyjniej spędzonych dni).

Ponadto  odbyły się  warsztaty w Muzeum Ziemi Wieluńskiej, zwiedzano muzeum i basztę „Męczarnia”, grano w kręgle w kręgielni. W ostatnim dniu zajęć uczestników półkolonii odwiedził pies ratowniczy Sunia wraz ze swymi opiekunami – państwem Aleksandrą i Jackiem Antosik.

Uczestników półkolonii odwiedzili także strażacy z Powiatowej Komendy Straży Pożarnej. Strażacy zapoznali uczestników ze sprzętem ratowniczym, zaprezentowali sposób udzielania pierwszej pomocy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za skorzystanie z naszej oferty, za mile spędzony czas z pracownikami  PMDKiS  i za zaangażowanie w zorganizowaniu półkolonii.

PMDKiS w Wieluniu