II edycja ogólnopolskiej akcji  JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu

Serdecznie zapraszamy do udziału w II wieluńskiej edycji ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM. Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12.00 na skwerze przed Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Wieluniu.  Do udziału w naszej, lokalnej  edycji zapraszamy głównie dzieci i młodzież z wieluńskich szkół podstawowych i średnich.

Celem akcji jest przede wszystkim budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka kojarzyła się młodym ludziom nie z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, rozrywką. Zależy nam również na tym, żeby uczestnicy spotkania mieli okazję poczytać w gronie koleżanek i kolegów w niecodziennych okolicznościach. Akcja ma zachęcić do sięgnięcia po książkę zwłaszcza tych młodych ludzi, którzy jeszcze nie odkryli radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.

Spotkanie 7 czerwca będzie też okazją do zaprezentowania idei projektu „Strefa Poezji”.  Pomysłodawcą powstania strefy jest Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu, autorką projektu artystycznego i wykonawcą tablic jest wieluńska artystka tworząca w Polsce i w za granicą Marzena Hettich-Uryszek, a jako wolontariusze  w realizację projektu włączyli się pracownicy  Zespołu  Szkół nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu.

Przedsięwzięcie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu lokalnych firm i stowarzyszeń. Sponsorzy przedsięwzięcia: APTEKI BURCHACIŃSKI, NZOZ BOMED WIELUŃ, NOTARIUSZE WIELUŃSCY, PSS SPOŁEM „TĘCZA” W WIELUNIU, TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ WIELUNIA.

Serdecznie zapraszamy.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu