I Nagroda dla Chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu na X Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Maryjnej

Chór Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu zajął I miejsce w X Międzynarodowym Festiwalu Chóralnej Pieśni Maryjnej, który odbył się w dniach 19 i 20 października w Koziegłowach i Częstochowie.

Festiwal honorowym patronatem objęli: Arcybiskup Metropolita Częstochowski Wacław Depo, Klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze oraz Posłanka do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

Jury w składzie: Beata Młynarczyk – przewodnicząca (Zespół Szkół Muzycznych w Częstochowie), prof. Jolanta Szybalska-Matczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu), Joanna Wójtowicz (Akademia Muzyczna w Krakowie), Valdis Zilveris (Łotewska Akademia Muzyczna), Anna Łuszczyk-Matyja – sekretarz, postanowiło przyznać I nagrodę (2000 zł ) ufundowaną przez Stowarzyszenie Wspólnota Gaude Mater Chórowi PMDKiS z Wielunia a dyrygentowi chóru nagrodę dla najlepszego dyrygenta festiwalu.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w sobotę 19 października w kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Koziegłowach a koncert finałowy festiwalu odbył się w niedzielę 20 października w Częstochowie w Bazylice Jasnogórskiej.

 

       

         

 

      

Jakub Jurdziński  Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu