Gminny Dzień Dziecka w Wieluniu

1 czerwca 2019 r.. Gmina Wieluń po raz V zorganizowała Dzień Dziecka .  Z tej okazji do zabawy zaproszono dzieci z całej gminy Wieluń.  Miejscem zabawy, która trwała od godziny 14.00 do 18.00 było boisko „Orlik” na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu. Organizatorzy zapewnili dzieciom sporo atrakcji: m.in. występy dzieci z czterech wieluńskich przedszkoli.

Za przygotowanie pokazów tanecznych pod hasłem „Z tańcem przez cztery pory roku” było odpowiedzialne Publiczne Przedszkole nr 1.  I tak – przedszkolaki z Przedszkola nr 2 zaaranżowały na scenie piękno wiosny i budzącej się przyrody; przedszkolaki z Przedszkola nr 4 wszystkie atrybuty lata i związanej z nim wakacyjnej radości z poznawania nie tylko najbliższej okolicy, ale i świata; wychowankowie Przedszkola nr 3 sceny z jesieni, zainspirowane piosenkami „Deszczowa piosenka” z filmu o tym samym tytule oraz „Koncert jesienny na dwa świerszcze”; przedszkolaki z Przedszkola nr 1 – organizatora pokazów – zainscenizowały sceny zimowe z królową śniegu, hulającym wiatrem i tańczącymi śnieżynkami.

Wszystkie dzieci występujące na scenie oraz ich przedszkola zostały nagrodzone pięknymi upominkami ufundowanymi przez władze miasta. Wręczyła je p. Joanna Skotnicka – Fiuk – wiceburmistrz Wielunia.

W czasie spotkania dzieci mogły bawić się także w innych punktach zabaw. Były kolorowe dmuchańce, tatuażownia, plac z bańkami mydlanymi oraz balonowe zoo, a dla miłośników zwierząt stoisko schroniska „Funny Pets”, gdzie na adopcję czekały dwa psy.

Zainteresowani wyposażeniem samochodów strażackich i policyjnych mogli do nich wejść i zapoznać się z ich wyposażeniem. Zainteresowani karetką pogotowia też mogli przez chwilę poczuć się ratownikami medycznymi.

Tak zorganizowany Dzień Dziecka w Wieluniu stał się okazją do rodzinnego świętowania.