Festyn rodzinny na Osiedlu nr 4 w Wieluniu

Festyn rodzinny na Osiedlu nr 4 w Wieluniu to już tradycja. Jego organizatorami od lat są działające przy parafii św. Barbary w Wieluniu Stowarzyszenie „Razem możemy więcej” im. Matki Teresy Janiny Kierocińskiej i Zarząd Osiedla nr 4.

Do wspólnej zabawy, połączonej ze wsparciem budowy kościoła w parafii św. Barbary, tym razem na tereny zielone Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu z racji remontu boiska na osiedlu za Szpitalem, w niedzielę 8 września, zaproszeni zostali wszyscy mieszkańcy Wielunia.

Do zabawy zachęcały przygotowane przez organizatorów atrakcje dla dzieci i dorosłych w postaci animacji dla dzieci, pokazu z I pomocy medycznej, popisów tanecznych i wokalnych w wykonaniu podopiecznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu  oraz grupy ze Studia Tańca i Fitness Body Design w Wieluniu, występ Wieluńskiej Kapeli Folkowej i zespołu After Work, stoiska z domowym ciastem, dobrym bigosem i żurkiem, gorącą herbatą i kawą, grill z gorącą kiełbasą i kaszanką, popcorn i cukrowa wata, losowanie niespodzianek ofiarowanych przez sponsorów, zdobywanie nagród dodatkowych, także ufundowanych przez licznych sponsorów, prowadzący spotkanie Krzysztof Poznerowicz oraz Grzegorz Nowak z Radia Ziemi Wieluńskiej oraz niezawodny pan Dariusz Szymanek z Wieluńskiego Domu Kultury odpowiedzialny za nagłośnienie. Nie zawiodła także pogoda, która ostatecznie sprzyjała organizatorom i zachęcała do odpoczynku i zabawy na świeżym powietrzu.

Uczestnicy zabawy trwali na placu aż do godziny 19.00. O tej godzinie po raz kolejny pojawił się ks. proboszcz Jarosław Boral i wylosowano 3 nagrody, w tym nagrodę główną festynu ufundowaną przez Stowarzyszenie „Łączy nas Wieluń”, a był nią wspaniały rower. Pozostałe dwie nagrody to Biblia Tysiąclecia ufundowana przez Księgarnie „Globus” Jarosława Rozmarynowskiego i przelot samolotem ufundowany przez Apteki Burchacińscy.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycił Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa..

Na koniec wspólnie spędzonego popołudnia ks. Jarosław Boral podziękował organizatorom festynu, sponsorom i uczestnikom za kolejną cegiełkę na budowę kościoła w parafii św. Barbary.