Festiwal literatury „Zarzewie”#2, Duchowość

Już w czwartek, 30 grudnia odbędzie się tegoroczna edycja Festiwalu Literatury organizowanego przez wieluńską Fundację Słowem Pisane. Tematem przewodnim będzie „Duchowość”.

Serdecznie zapraszam na ostatnie już działanie Fundacji Słowem Pisane realizowane w tym roku – drugą edycję Festiwalu Literatury „Zarzewie” #2, Duchowość. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kulturalnym mieszkańców Wielunia, postanowiliśmy przygotować ofertę literacką, nawiązującą do duchowości w życiu człowieka. Zaprezentujemy czytelnikom poezję twórców już uznanych, pochodzących z Ziemi Wieluńskiej, z określonym dorobkiem – Macieja Bieszczada i Anny Kubarycz. Dodatkowo pragniemy przypomnieć sylwetkę jednej z najwybitniejszych córek Ziemi Wieluńskiej, Czcigodnej Sługi Bożej Matki Teresy Kierocińskiej, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus. Specjalnie przygotowaną w tym celu książkę poświęconą Założycielce i działalności Zgromadzenia napisali dziennikarze Radia Ziemi Wieluńskiej specjalizujący się w tym temacie. Publikacja będzie nieodpłatnie dystrybuowana wśród uczestników Festiwalu, trafi także do bibliotek i placówek edukacyjnych w regionie.

– mówił Grzegorz Nowak z Fundacji Słowem Pisane

 

Początek o 16:30 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieluniu (obowiązuje limit miejsc, zapisy pod numerem telefonu 43 843 96 35). Festiwal będzie również transmitowany na żywo w Internecie na profilach społecznościowych zarówno Powiatowej Biblioteki jak i Fundacji.

Projekt realizowany jest w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2021 roku. Zadanie finansowane jest ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.