Eucharystia w intencji osób dotkniętych chorobą nowotworową

W dniu 16 października, w 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, w kościele św. Mikołaja u sióstr Bernardynek w Wieluniu została odprawiona doroczna Msza św. w intencji członków Stowarzyszenia „Po prostu żyj”, osób zmagających się z problemem choroby nowotworowej a także  członków ich rodzin. To już 23. Msza Święta. odprawiona w ich intencji . Msze święte, od 10 lat (tyle ile istnieje Stowarzyszenie) odprawiane są w kościele św.  Mikołaja dwa razy w roku – wiosną i jesienią.

Eucharystię w dniu 16 października sprawował ks. Andrzej Walaszczyk – kapelan sióstr Bernardynek.  Na doroczną Mszę św., z powodu obostrzeń sanitarnych spowodowanych pandemią koronawirusa, nie dojechał ks. prałat Juliusz Lasoń, kapelan Szpitala im. M. Kopernika w Łodzi, duchowy opiekun Stowarzyszenia.

Słowo Boże do uczestników Eucharystii wygłosił ks. Andrzej Walaszczyk. Pochylił się w nim nad wszystkimi ludźmi chorymi i nad tymi, którzy w tych trudnych, ostatnich czasach niosą im pomoc, wspomniał ponadto wszystkie te osoby, które w ciągu 10 lat istnienia Stowarzyszenia, mimo opieki lekarskiej, mimo wsparcia rodzin i przyjaciół, przegrały walkę z chorobą i są już po drugiej stronie.

Z imienia i nazwiska, w modlitwie powszechnej, wspomniana została, pochowana w tym tygodniu 57. letnia koleżanka Wiesia Berska., kolejny członek stowarzyszenia, który przegrał swoją walkę.

by walczyć z chorobą ciała, starajmy się wyciszyć nasze serca i prosić Boga o przymnożenie wiary i zaufania i nie zapominać o przemożnym wstawiennictwie Matki Bożej, przypomniał ks. Andrzej.

Eucharystię ubogaciły swoim śpiewem siostry Bernardynki, grą panowie Andrzej i Szymon Kokocińscy. Szczególne wzruszenie wywołała zagrana przez nich Ave Maria.

Wspólny Różaniec i Eucharystia dały uczestnikom zapas sił do przeżywania kolejnych  trudnych chwil  na kolejne kilka miesięcy, aż do wiosennej Mszy Świętej, na której, jeśli Bóg pozwoli, spotkają się wszyscy członkowie Stowarzyszenia.

              

Zdjęcia Anna Pawińska