Dzień Kobiet w Domu Kultury w Ożarowie

Kolejna odsłona Dnia kobiet w Gminie Mokrsko przeniosła się z Chotowa do Domu Kultury w Ożarowie. Tu świętowano dwa kolejne dni: wtorek 7 marca (pokaz makijażu) i środa 8 marca ( koncert „Kobiety kobietom”).

8 marca do Domu Kultury przybyło wiele pań, obecni byli także nieliczni mężczyźni, wśród nich Zbigniew Dąbrowski, wójt Gminy Mokrsko.

Zasadniczą częścią spotkania był koncert. Wystąpiła w nim grupa wokalna pod kierunkiem Jagody Wojewódki.

Młode wokalistki na co dzień doskonalące swoje umiejętności wokalne w Domu Kultury w Ożarowie wystąpiły w składzie: Weronika Baranowska, Magdalena Paziur, Halina Gmur, Wiktoria Korczewska, Kaja Mamzer, Julia Pamuła, Julia Smolnik, Antonina Straszak, Liliana Świtalska, Izabela Trzewik. Wspólnie z nimi wystąpiła prowadząca warsztaty wokalne Jagoda Wojewódka.

Grupa wokalna w pełnym składzie rozpoczęła koncert piosenką „Do zakochania jeden krok”. Potem, na scenie, kolejno pojawiały się solistki. W ich wykonaniu zebrani na sali wysłuchali m.in.: „Chłopak z gitarą”, „Kiedy będziesz zakochany”, „Tango Rzeź”, „Takiego chłopaka”, „O mnie się nie martw”, „Laleczka z saskiej porcelany”. Koncert zakończyła piosenka „Pięknie żyć” w wykonaniu całej grupy.

Przed każdą piosenką narratorka, pracownica Domu Kultury, czytała fraszki Jana Izydora Sztaudyngera tematycznie związane z kobietą, kobietą w różnych odsłonach i odcieniach.

Wokalistki wójt uhonorował  kwiatami.  Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem .