Dyskusja nad książką „Analfabetka, która potrafiła liczyć” w DKK działającym przy MiGBP w Wieluniu

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu to idealna propozycja dla miłośników dobrej literatury,  ludzi szukających miejsca do rozmowy o książkach.

30 września 2021 r. podczas 66. spotkania DKK  klubowicze rozmawiali o książce Jonasa Jonassona „Analfabetka, która potrafiła liczyć”, nominowanej w Plebiscycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura piękna.

 

Znakiem rozpoznawczym autora są pokręceni bohaterowie przeżywający absurdalne przygody. Takie absurdalne perypetie przeżywa  także Nombeko Mayeki, która urodziła się wprawdzie w południowoafrykańskiej dzielnicy nędzy, sercu apartheidu, ale pod szczęśliwą gwiazdą.  Dzięki temu po latach przyszło jej jeść kolację z królem i premierem Szwecji, chociaż w momencie, w którym to się zdarzyło, chyba już nic nie było w stanie jej zdziwić.

W trakcie dyskusji o książce klubowicze stwierdzili, że międzynarodowa polityka, skomplikowane zagadki matematyki i fizyki, stały kontakt z bombą atomową oraz ludzie, którzy teoretycznie nie istnieją, to  dziwne rzeczy, których pojawienie się w realu jest mało prawdopodobne.  Stwierdzono także, że  lekcja historii została przedstawiona z przymrużeniem oka. Klubowicze zwrócili uwagę na ogromne zamiłowanie bohaterki do książek, biblioteki i czytania.

Serdecznie zachęcamy do lektury.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu