DKK działający przy MiGBP w Wieluniu gościł Ałbenę Grabowską

22 października w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Wieluniu odbyło się spotkanie z Ałbeną Grabowską, znakomitą pisarką, autorką m.in. bestsellerowej sagi „Stulecie  Winnych”. Gospodarzem literackiego wieczoru był Dyskusyjny Klub Książki działający w bibliotece od 2013 r.  Spotkanie poprowadziła Iwona Podeszwa, dyrektor  Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej

W rozmowie z prowadzącą spotkanie, pisarka opowiedziała o początkach swojej przygody z pisaniem książek, przybliżyła tematykę debiutanckiej książki „ Tam gdzie urodził się Orfeusz” i zdradziła genezę powstania sagi „Stulecie Winnych”.

W trakcie spotkania, pojawiły się pytania dotyczące zawodu lekarza, który na co dzień wykonuje  Ałbena Grabowska.

Podczas rozmowy z publicznością, pisarka opowiedziała o swoich bułgarskich korzeniach, pisarskim warsztacie, literackich planach oraz pozaliterackich pasjach. Bohaterka  spotkania odniosła się  również do pytań dotyczących różnorodności  gatunków literackich, w których pisze swoje książki.

Uczestnicy wydarzenia pytali Ałbenę Grabowską o wybór Brwinowa na miejsce akcji „Stulecia  Winnych”, pierwowzory głównych bohaterów  oraz losy postaci z książki „Matki i córki”.

Na zakończenie spotkania, wszyscy zainteresowani nabyli książki Ałbeny Grabowskiej  i otrzymali pamiątkowy wpis od autorki

   

   

   

Dyskusyjny Klub Książki 

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu