Czytanie w przestrzeni publicznej i zdjęcia z książką

Maj to miesiąc tradycyjnie związany z biblioteką i książką. W dniach od 8 – 15 maja  2019 r.obchodzony jest po raz XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu zaprosiła wszystkich swoich czytelników i miłośników książek do udziału w rozmaitych wydarzeniach przygotowanych na ten czas przez pracowników placówki.

Pierwsze z nich to wspólne czytanie książek w parku miejskim im. Żwirki i Wigury i w czytelni biblioteki w dniu 13 maja. Jest to już VI edycja bibliotecznego happeningu – wspólnego czytania w przestrzeni publicznej. W tegorocznej edycji dodatkowo zaproponowano warsztaty i konkurs sleeveface, czyli na zdjęcia z książką. W trakcie warsztatów, które odbyły się w czytelni biblioteki uczestnicy poznali historię i podstawowe tajniki wykonywania zdjęć tą metodą.

Po warsztatach uczestnicy w trzyosobowych grupach udali się do parku z książką w jednej ręce i smartfonem w drugiej, żeby wspólnie poczytać, a przy okazji zrobić zdjęcia, które potem przesłano na Messengera biblioteki, gdzie zostały ocenione. Uczestnicy konkursu wspólnie obejrzeli swoje zdjęcia i drogą głosowania wybrali najlepsze.  Autor najlepszego zdjęcia otrzymał nagrodę.  Efektem finalnym warsztatów sleeveface była prezentacja zdjęć powstałych w trakcie happeningu na fanpage’u biblioteki.