„Bieg Żaka i Belfra

Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu, w związku z obchodami swojego jubileuszu 50-lecia istnienia, przygotował na pl. Legionów w Wieluniu biegi dla dzieci i dorosłych – „Bieg Żaka i Belfra”. Biegom towarzyszyły inne niespodzianki.

Już od godziny 16:00 chętni mogli  skorzystać z warsztatów logopedycznych dla dzieci i rodziców. Niesamowitą atrakcją był Jumping Fitness na trampolinach, gdzie dzieci pod okiem instruktora mogły wyszaleć się do woli. Konkurencje biegowe rozpoczęły się  o godzinie 17.00. Przeprowadzono je w kilku kategoriach wiekowych.

Bardzo ciekawym i zarazem innowatorskim, budzącym duże zainteresowanie, był pokaz dogoterapii. Dzieci wolały jednak biegi, gry i zabawy z animatorem. Każdy z uczestników biegu, niezależnie od wieku, został nagrodzony za udział,  a najlepsi, za miejsca od I do III, otrzymali specjalne medale.

Główne obchody 50-lecia Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu zostały zaplanowane na 7 czerwca. Nastąpi wtedy odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz nadanie szkole sztandaru.

Źródło: Ewa Misiak – Kocham Wieluń