„Aparaci na rowerze” -rajd rowerowy w ramach projektu „Historia i tradycja na starej fotografii”

Na trasie rajdu kapliczka w Szynkielowie

Na trasie rajdu kapliczka w Szynkielowie

Trzy godziny podróży,15 przejechanych kilometrów, zero mandatów, litry wypitej wody, dziesiątki nowych fotografii, kilkanaście kapliczek i wiele przepięknych miejsc na trasie oraz niezliczona ilość pozytywnych wrażeń. Tak można krótko podsumować rajd rowerowy pn. „Aparaci na rowerach”, który 12 czerwca 2016 r. zorganizowali: Zarząd i członkowie Szynkielowskiego Stowarzyszenia Razem w ramach projektu „Historia i tradycja na starej fotografii” realizowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich „Grant na lepszy start” współfinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej .

Uczestnicy rajdu "Aparaci na rowerach"

Uczestnicy rajdu „Aparaci na rowerach”

Miejscem startowym dla ponad 70 uczestników (dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy) był plac pod strażnicą OSP w Szynkielowie. Trasa wiodła przez piękne leśne tereny miejscowości: Cisowa, Dymek, Bębnów, Szynkielów. Głównym celem rajdu była promocja projektu oraz zachowanie lokalnej historii – kapliczek i przydrożnych krzyży – przez uwiecznienie ich na fotografii i spisanie historii ich powstania. Materiał ten posłuży do zorganizowania wystawy tematycznej.

Na mecie na wszystkich rowerzystów czekały dodatkowe atrakcje: regeneracyjny posiłek – kiełbaski z ogniska, a dla najmłodszego i najstarszego „rajdowca” słodkie nagrody. Emocji nie brakowało! Szczególnie należy pogratulować najmłodszym dzielnym, kilkuletnim uczestnikom, którzy dopiero rozpoczęli swoją przygodę z „dwoma kółkami” i z pewnością był to dla nich pierwszy w życiu rajd rowerowy, z tak długą i wymagającą trasą.

Uczestnicy rajdu na postoju

Uczestnicy rajdu na postoju

Któż z nas nie lubi poczuć swobody, choć na moment uciec od zgiełku i pośpiechu współczesnego życia, podziwiać piękno przyrody i otaczających nas krajobrazów. Rajd „Aparaci na rowerach”, niewątpliwie był ku temu okazją.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za liczny udział w rajdzie i już zapowiadają kolejny.