Andrzej Sosnowicz – nowy I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu

Na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu powołany został nadkomisarz Andrzej Sosnowicz, do tej pory  pełniący obowiązki.

Nadkomisarz Andrzej Sosnowicz  pełnił obowiązki I Zastępcy w tutejszej jednostce od 15 marca br.  Z dniem 1 września 2023 roku Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin powołał go na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu. Uroczystość odbyła się 1  września 2023 roku w wieluńskiej jednostce policji. Rozkaz personalny o powołaniu na stanowisko Nadkomisarza Andrzejowi Sosnowiczowi  w obecności funkcjonariuszy i pracowników komendy, wręczył Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu podinspektor Grzegorz Kurek.

Nadkomisarz Andrzej Sosnowicz służbę w Policji rozpoczął w 2004 roku w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Z tą jednostką związany był do 2013 roku i tam też zdobywał doświadczenie zawodowe.  Służbę kontynuował w Komendzie Powiatowej w Radomsku, gdzie w 2017 roku mianowany został  Zastępcą Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego.  W 2021 roku objął stanowisko Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu. Od lutego do połowy marca 2023 roku pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Bełchatowie.

– relacjonuje rzecznik wieluńskiej policji asp. sztab. Katarzyna Grela

 

     

Tekst: Ewa Misiak- Kocham Wieluń

Źródło :KPP w Wieluniu