1 marca, pierwszy piątek miesiąca, godzina 15.00. W kościele O. Franciszkanów zgromadzili się wierni z czterech wieluńskich parafii, by modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia i odprawić ekspiacyjną Drogę Krzyżową za profanację i zniszczenie pięciu stacji Drogi Krzyżowej na Kalwarii Panewnickiej, na której oprócz nich znajdują się kaplice różańcowe i kopia groty z Lourdes. Wandale w nocy z 22 na 23 lutego nie tylko zdewastowali obiekty o szczególnym znaczeniu dla kultury, ale ohydnymi napisami, rysunkami, pentagramami, obrazili uczucia religijne wielu ludzi. Czy uczestnictwo w nabożeństwach odprawianych we wszystkich kościołach gdzie posługę sprawują Franciszkanie stanie się zadośćuczynieniem za zbezczeszczenie miejsca kultu? Czy nasza modlitwa jest na tyle silna by przebłagać Boga za to, co dzieje się z naszym narodem? Wierzymy, że modlitwa ma wielką moc.
Do wspólnej modlitwy w kościele o. Franciszkanów, wiernych Wielunia zaprosili członkowie Kół Żywego Różańca i Trzeci Zakon Franciszkański. Nabożeństwo zakończyło się spontanicznym złożeniem ofiar na renowację zniszczonych stacji.
Stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii Panewnickiej (Wikipedia):
- I stacja− Jezus na śmierć skazany. Wybudowana w 1938 ze składek mieszkańców Ligoty. Zewnętrzną rzeźbę Ecce Homo wykonał w piaskowcu Marian Wnuk. Wewnątrz kaplicy znajdował się obraz Pan Jezus przed Piłatem z 1937 autorstwa Antoniego Michalaka. Od 1956 w gradusach znajdują się relikwie św. Justyna Męczennika.
- II stacja− Jezus bierze krzyż na swoje ramiona. Kaplica ukończona w 1948. Rzeźba w sztucznym kamieniu Chrystus z krzyżem autorstwa br. Leonarda Bannerta OFM.
- III stacja− Jezus upada po raz pierwszy. Kaplica ukończona w 1947. Rzeźba przedstawia Chrystusa dotykającego kolanem ziemi. Dekorację wykonał Edward Czuch z Bytomia.
- IV stacja− Jezus spotyka Matkę swoją. Budowę tej kaplicy rozpoczęto w 1938, ukończona została dopiero w 1950. Figury Chrystusa i Matki Bożej wyrzeźbił w sztucznym kamieniu br. Leonard Bannert OFM.
- V stacja− Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi. Kaplica wzniesiona i poświęcona w 1939. Fundacja pracowników Huty Baildon. Ewangeliczną scenę wyrzeźbił Marian Wnuk ze Lwowa. Kaplica spełnia rolę kaplicy pogrzebowej dla zakonników.
- VI stacja− Weronika ociera twarz Jezusa. Kaplica poświęcona 4 września 1938. Fundacja katolickich stowarzyszeń istniejących przy kościele panewnickim. Rzeźba w kamieniu pińczowskim autorstwa Mariana Wnuka.
- VII stacja− Jezus upada po raz drugi. Poświęcona 4 września 1938. Fundacja parafian z Panewnik. Kamień do budowy stacji pochodził z Katowickiej Hałdy. Autorem rzeźb był Antoni Mehl z Krakowa. W 1984 dobudowano podium. Kaplica służy jako ołtarz polowy.
- VIII stacja− Jezus pociesza płaczące niewiasty. Prace rozpoczęto przed II wojną światową. Kaplicę ukończono w 1950. Rzeźby wykonał br. Leonard Bannert OFM.
- IX stacja− Jezus upada po raz trzeci. Kaplica ukończona w 1952, okratowanie z 1983.
- X stacja− Jezus z szat obnażony. Stacja ukończona w 1950. Figury Chrystusa i oprawcy wykonała Angelina Jury-Petrucco z Katowic-Załęża.
- Kaplica Ukrzyżowania− w jej wnętrzu upamiętnione zostały trzy kolejne stacje Drogi Krzyżowej (Stacje XI, XII i XIII − Jezus do krzyża przybity, Śmierć Jezusa na krzyżu i Jezus zdjęty z krzyża). Powstała według projektu Jana Kruga i Tadeusza Brzozy. Średnica wnętrza rotundy wynosi 12 m. Roboty budowlane ukończono w 1948. Polichromie autorstwa Edwarda Daniela Czucha. Poświęcenie nastąpiło 5 sierpnia 1951. Przedwojenna fundacja magistratu katowickiego. W latach 1968-2009 kościół pełnił funkcję kaplicy akademickiej dla FODY.
- XIV stacja− Jezus złożony do grobu. Rzeźba autorstwa br. Leonarda Bannerta OFM z 1953. Okratowanie z 1983.