Odbywający się w dniach 16 -21 października 2017 r. V Rubinstein Piano Festival upamiętniający 130. rocznicę urodzin (28 I 1887 łódź) i 35. rocznicę śmierci (20 XII 982 Genewa) wielkiego Łodzianina Artura Rubinsteina to tydzień koncertów, wystaw, pokazów filmowych i baletowych, konferencji, seminariów, kursów mistrzowskich. Organizatorzy Festiwalu – Fundacja Kultury i Biznesu oraz Międzynarodowa Fundacja Muzyczna im. Artura Rubinsteina w Łodzi na festiwalowy tydzień przewidzieli około 50 wydarzeń kulturalnych, w tym występ wielu uznanych muzyków, wśród nich młodego utalentowanego pianisty Tomasza Rittera, wykonawcy koncertu w Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie Oddział Muzeum Ziemi Wieluńskiej.
Tomasz Ritter laureat wielu konkursów, uczestnik wielu kursów mistrzowskich, urodził się w 1995 roku w Lublinie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w 2008 roku w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie. Od 2014 r. jest studentem Moskiewskiego Konserwatorium im Piotra Czajkowskiego w klasie fortepianu prof. Aleksieja Lubimowa i Michaiła Woskriesienskiego. Studiuje także fortepian historyczny i klawesyn i, zdobywa doświadczenie z gry na instrumentach dawnych.
Największe sukcesy Tomasza Rittera, mówiła prowadząca koncert Lilianna Moll – Gerlich, to: I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w San Sebastian (Hiszpania, 2008); I nagroda i Nagroda Dziennikarzy na VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym dla Młodych Muzyków w Enschede w Holandii w 2010 r.; Grand Prix i nagroda za wykonanie utworu Moszkowskiego na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. M. Moszkowskiego w Kielcach; I nagroda i nagroda specjalna im. Anieli Młynarskiej- Rubinstein, Rubinowa Szpila Artura Rubinsteina dla osobowości artystycznej, na IX Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Artur Rubinstein In memoriam” w 2011 r. w Bydgoszczy; wyróżnienie nagrodą „Pico d’Argento w 2016 r. we Włoszech; pierwsza płyta „Tomasz Ritter, fortepian/piano: Bach/Beethoven/Szymanowski/Ginastera, wydana przez polskie Nagrania w 2014 r.
W Ożarowie, 21 października, w I części koncertu, artysta zagrał: Preludium i Fugę b- moll z I tomu DWK, BWV 867 Johanna Sebastiana Bacha, dwie etiudy na fortepian Pawła Szymańskiego, Dla Aliny estońskiego kompozytora Arvo Parta, Toccatę d moll op. 11 Sergiusza Prokofiewa. W części II, wirtuoz fortepianu, zachwycił słuchaczy Mazurkami gis- moll, C –dur, D – dur, h- moll z op. 33 i Sonatą h –moll z op. 58 Fryderyka Chopina.
Artysta urzekł słuchaczy swoją młodością i wirtuozerią gry.