Kolejny rok i kolejny dzień 2 sierpnia, dzień odpustu ku czci Matki Bożej Anielskiej, celebrowany we wszystkich parafiach i kościołach franciszkańskich, także w kościele p.w. Zwiastowania NMP w Wieluniu. Suma odpustowa zgromadziła przy Grocie Maryjnej wielu czcicieli Matki Bożej Anielskiej, wśród nich kapłanów z dekanatów Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu, św. Wojciecha w Wieluniu, Mokrsko, przedstawicieli władz samorządowych w osobach burmistrza, Pawła Okrasy i starosty, Andrzeja Stępnia, siostry zakonne. Uroczystej Sumie odpustowej, koncelebrowanej, przewodniczył i Słowo Boże wygłosił pochodzący z Wielunia o. Oktawiusz Lamorski, proboszcz parafii p.w.św. Franciszka z Asyżu w Chorzowie Klimzowcu.
Podstawą do rozważań stały się słowa Ewangelii wg św. Łukasza, zapowiadające narodzenie Jezusa. Czytając któryś raz słowa o Zwiastowaniu, mówił kaznodzieja, zastanawiałem się, gdzie to wydarzenie tak naprawdę miało miejsce. A stało się to w domu Maryi w Nazarecie, w miejscu, w którym Maryja żyła na co dzień, miejscu, w którym była u siebie. My dziś, przychodząc na odpust, także jesteśmy u siebie. U siebie był także biedaczyna z Asyżu, święty Franciszek, kiedy modlił się w Porcjunkuli. W każdym z maryjnych sanktuariów jesteśmy u siebie, także w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Wieluniu, miejscu gdzie zaczęło się moje powołanie, gdzie Matka Boża Pocieszenia uczy nas prostych relacji z Bogiem, dodał. Jej celem, kontynuował, było pocieszyć Syna. Nie były do tego potrzebne wyszukane słowa, lecz prosty matczyny gest, który okazał się lekiem na zło. Właśnie te proste gesty uchwycił artysta malarz. Prostymi i pełnymi pokory słowami św. Franciszek wyprosił u Maryi Królowej Aniołów łaskę odpustu dla swojej umiłowanej kapliczki. Zarówno Maryja jak i św. Franciszek pokazują jak powinna wyglądać prawdziwa relacja z Bogiem. Musimy wiedzieć, mówił, o co Boga prosimy, czego tak naprawdę pragniemy. Tylko wtedy nasze prośby zostaną wysłuchane, jeżeli nasza modlitwa będzie pełna pokory, szczerości i zaufania Bogu. W sytuacjach trudnych wzywajmy pomocy Matki Bożej Anielskiej, zakończył.
Sumę zakończyły procesja z Jezusem Eucharystycznym, wspólny śpiew „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.