Na wieczór poezji, którego głównym tematem był „sen” zaprosili: Ana Pawlak – Łacina, Aneta Strugacz i członkowie koła teatralnego działającego w ZS nr 2 im. Jana Długosza w Wieluniu. W czasie spotkania, które odbyło się 7 marca, goście słuchający poezji mieli znaleźć odpowiedź na pytania, jakie są źródła snów i jaką rolę marzenia senne odgrywają w życiu reżyserów, poetów, bo przecież, jak udowadniał prowadzący, marzenia senne, obrazy widziane w czasie spania, mogą być miłe, mogą być wróżebne, mogą być także koszmarne, męczące, złe.
W Odysei, fragment „Bramy snów” (tłum. Jan Parandowski) czytamy: „Goście, zaiste próżne te sny, co ich mowa bez związku i nie wszystko ludziom się spełnia. Dwie są, bowiem bramy zwiewnych snów. Te, które przechodzą przez rżniętą kość słoniową są zasłonięte i niosą czcze słowa, te zaś, co wychodzą z drzwi rogowych wróżą prawdę temu, kto ze śmiertelnych je zobaczy”.
Bez snów, powie Freud, człowiek nie mógłby istnieć. Śnią wszyscy. Dla każdego śniącego sen jednak jest jego własnym snem, jego własną projekcją. Ale dobrze, że śnimy i „Błogosławiony, który sen wynalazł, ten płaszcz, który okrywa wszystkie myśli ludzkie, pożywienie, które uśmierza głód, wodę, która gasi pragnienie, ogień, który w zimnie zagrzewa, chłód, który łagodzi upał, i na ostatek pieniądz obiegowy, za który wszystko kupić można, wagę i ciężarki, które równoważą pasterza i króla, prostaka i mędrca” – powie Sancho Pansa do Don Kichota w powieści Cervantesa.
Multimedialne widowisko poetyckie ,przygotowane przez młodzież, miało trzy odsłony: pierwsza „Senne marzenia” to marzenia Bolesława Leśmiana (Sen wiejski), Wisławy Szymborskiej (Sen nocy letniej; Pochwała snów), Antonio Machado (…), Edyty Bartosiewicz (Sen), Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej (Sen), Kostasa Kariotakisa (Sen), Jonasza Kofty (Dobry sen), Adama Asnyka (Poezje), Agnieszki Osieckiej (Gdzieś na dnie snu).
Część II wieczoru „Proroctwa i wizje” poświęcona została snom proroczym. Złożyły się na nią poezje Wisławy Szymborskiej (Jawa), Piotra Czerniawskiego (Sen ze zbioru „Poprawki do snów”), Johanna Wolfganga Goethe (Król Olch), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Sen II), Magdaleny Kapuścińskiej (W ramionach Morfeusza), Jana Kochanowskiego (Tren XIX – Sen).
„Nocne koszmary” to trzecia odsłona poetyckiego widowiska, a w niej wiersze Katarzyny Nosowskiej (Puk, puk), Bolesława Leśmiana (Dusiołek), Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Sny na jawie), Adama Mickiewicza (Dziady cz. III – Sen Senatora), (…) Nocne koszmary, Wacława Potockiego (Niechaj śpi pijany na toż trzeci raz), Agnieszki Osieckiej (Krzyczę przez sen) i Stanisława Sojki (Życie to krótki sen).
Prezentacji tekstów towarzyszyła piękna scenografia, świetnie dobrana muzyka, slajdy, także fragment filmu „Alicja w krainie czarów”.
Spotkanie podsumował dyrektor Dariusz Kowalczyk. Przywołując postać Martina Lutra Kinga, mówił o śnie spełnionym i takich spełnionych , dobrych snów życzył wszystkim uczestnikom spotkania.