Zdrowe życie- Mobilna strefa zdrowia w Wieluniu zaprasza w dniach 22 – 23 lipca

Mobilna strefa zdrowia będzie gościć w Wieluniu na parkingu przy ulicy Podwale w dniach 22 – 23 lipca, w godz. od 10:00 do 19:00.  Jest to II edycja ogólnopolskiego projektu poświęconego profilaktyce zdrowotnej przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, NFZ oraz PZU, pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W mobilnej strefie zdrowia znajdą się także propozycje dla dzieci i młodzieży,  w tym przegląd dentystyczny, liczne gry i zabawy, konkursy, malowanie buzi, zmywalne tatuaże, skręcanie balonów, kolorowanki.

Wszyscy zainteresowani będą mogli w tym czasie skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich, w tym  badania EKG, spirometrii z konsultacją pulmonologiczną, pomiaru glukozy, cholesterolu, ciśnienia krwi, natlenienia krwi (z konsultacją internistyczną), analizy składu ciała wraz z poradą dietetyczną.

W ramach wydarzenia będą  dostępne konsultacje dietetyczne, dermatologiczne, farmaceutyczne. Panie w wieku 50–69 lat będą mogły wykonać mammografię.

Organizatorzy, ze względu na duże zainteresowanie bezpłatną mobilną strefą zdrowia, zachęcają wszystkich do wcześniejszego przybycia aby móc się zarejestrować do wybranych specjalistów. Więcej szczegółów wydarzenia na stronie organizatora: tutaj.