Zaproszenie do udziału we Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele św. Józefa w Wieluniu w dniu 15 sierpnia

15 sierpnia to ważna data w historii Polski. Nawiązuje ona do wydarzeń z dnia 15 sierpnia 1920 roku. W tym dniu Polacy stoczyli zwycięską bitwę z Rosjanami. Przeszła ona do historii pod nazwą Bitwa Warszawska. Dzień 15 sierpnia dziś to także Święto Wojska Polskiego, Święto sił zbrojnych RP.

Stoczona przez Polaków bitwa to jedna z najważniejszych bitew ówczesnej Europy. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i ustrzegła Europę przed „czerwoną rewolucją”.

Organizatorzy obchodów, Starosta Wieluński i Burmistrz Wielunia, serdecznie zapraszają w dniu 15 sierpnia wszystkich mieszkańców regionu na uroczystości które zapoczątkuje, wzorem lat poprzednich, Msza Święta za Ojczyznę o godzinie 11:30 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu.

Po zakończeniu nabożeństwa, tzn. około godz. 12:30, nastąpi uroczysty przemarsz pod tablicę pamiątkową Marszałka Józefa Piłsudskiego na pl. Kazimierza Wielkiego 1 w celu złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod tablicą. Obchody zakończy uroczyste odprowadzenie sztandarów.

Foto Archiwum