XXIV Przegląd Piosenki Religijnej „Dawid 2016”

Po raz XXIV w Katolickim Liceum i Gimnazjum SPSK w Wieluniu spotkali się miłośnicy piosenki religijnej. Przegląd odbył się w dwóch etapach. Pierwszy etap to „Dawidek 2016” przeznaczony dla dzieci szkół podstawowych i przedszkolaków. Wzięli w nim udział wykonawcy z: Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi SPSK w Strugach, Parafii św. Stanisława BM w Wieluniu, Publicznej szkoły Podstawowej SPSK w Wierzbiu, Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wieluniu, Szkoły Podstawowej im. Jana Jarczaka w Gaszynie, Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Wieluniu, Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Faustyny Kowalskiej w Drobnicach, Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Kadłubie, Szkoły Podstawowej w Skrzynnie, Parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu. Na przegląd przybyli soliści i chórki dziecięce, łącznie 64 wykonawców. Największą nagrodą dla wszystkich małych artystów była możliwość zaprezentowania się w Przeglądzie i przyznane przez publiczność punkty, decydujące o tym, kogo tak naprawdę nazwano zwycięzcą. Do punktacji były dołączone słodkie upominki.

Kolejna część Przeglądu to „Dawid 2016”. W tej części, jako pierwsze zaprezentowały się w liczbie 25 wykonawców „Słowiki św. Franciszka” z parafii Narodzenia NMP w Szynkielowie. W ich wykonaniu uczestnicy spotkania wysłuchali „Nasz Bóg jest wielki”. Potem na scenie występowali soliści z: Technikum SPSK w Wieluniu,  II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu, Parafii Narodzenia NMP w Szynkielowie, Publicznego Gimnazjum SPSK w Wieluniu (solista i  duet), parafii św. Barbary w Wieluniu, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu, Katolickiego LO im. Teodora Kubiny w Wieluniu, duet dwóch sióstr, chór dziesięcioosobowy z Katolickiego Gimnazjum i. M. Binkiewicza w Wieluniu i na zakończenie 30 osobowa schola z parafii św. Piotra w Okowach w Białej, która wykonała „Psalm 126”. Łącznie w Przeglądzie wystąpiło 78 wykonawców.

Organizatorzy Przeglądu "Dawid 2016"

Organizatorzy Przeglądu „Dawid 2016”

Słowiki św. Franciszka z Szynkielowa

Słowiki św. Franciszka z Szynkielowa

Śpiewają schola z Białej i uczniowie z KLO

Śpiewają schola z Białej i uczniowie z KLO

Wspólna zabawa

Wspólna zabawa

Ania Tyczka z II klasy KLO SPSK w Wieluniu

Ania Tyczka z II klasy KLO SPSK w Wieluniu

Wszyscy uczestnicy śpiewali na chwałę Pana. Dla najlepszego wykonawcy, wyłonionego drogą kart do głosowania, rozdanych po występie ostatniego wykonawcy, była przygotowana „Harfa Dawida”. Głosować można było tylko na jednego wykonawcę.  Po głosowaniu okazało się, że „Harfa Dawida” pojedzie do parafii św. Piotra w Okowach w Białej, ponieważ na scholę parafialną z tej parafii głosowało aż 44 uczestników. Kolejną ilość, 21 punktów zdobyła Martyna Szlawska z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu za wykonanie utworu „Zdumienie” z „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II.  Inni wyróżnieni wykonawcy zdobyli po 17 punktów. Byli to: Paulina Sitarska z II LO im. Janusza Korczaka w Wieluniu za piosenkę „Niepojęty Niezmierzony” oraz Filip Włodarczyk z Parafii św. Barbary w Wieluniu za piosenkę własnej kompozycji „Póki oddycham, nie tracę nadziei” dedykowaną chorującej koleżance Żanecie.

Cieszy, że tyle dzieci i tylu młodych chce pieśnią i tańcem chwalić Pana i w ten sposób modlić się.  Być może dlatego tak bardzo podobała się schola muzyczno – liturgiczna z Białej, w której obok siebie śpiewają dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież z gimnazjum i liceum, nawet studenci…

Schola z parafii św. Piotra w Okowach w Białej

Schola z parafii św. Piotra w Okowach w Białej

Dyplom dla scholi w Białej

Dyplom dla scholi w Białej

Przegląd odbył się w środę 16 listopada