XIX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy w Konopnicy

W dniach 19-21 lipca  w Konopnicy odbywał się XIX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy zorganizowany przez Klub Motocyklowy „Husaria” Wieluń.  Uczestniczyło w nim ponad pół tysiąca motocyklistów. Oficjalnego otwarcia Zlotu dokonał prezes klubu, Roman Płuciennik.

W sobotę, 20 lipca, przepiękne maszyny w corocznej paradzie przejechały ulicami  Wielunia, by ostatecznie zaprezentować się mieszkańcom pod budynkiem Starostwa na placu Kazimierza Wielkiego i uczestniczyć  w konkurencji sprawnościowej z wolnej jazdy.

Po ponad godzinnym pobycie w Wieluniu uczestnicy parady udali się ponownie do Konopnicy aby kontynuować plan zajęć zlotu, odpoczywać  i bawić  się na świeżym powietrzu.

Motocykliści wieczorami relaksowali się przy ognisku i koncertach zespołów rockowych. Były również konkurencje sportowe i wspólne zdjęcie. Podczas trzydniowej imprezy dla zlotowiczów zagrali: Afterclasses, Odwilż, Leśne Ludki, Walczak Band, Menhor, Messenger, Nigdy Więcej i The Pant.

Za drobną opłatą, na  teren zlotu w Konopnicy,  mogli wejść oraz uczestniczyć w koncertach i zabawach, inni pasjonaci motoryzacji oraz widzowie nie posiadający własnych motocykli. Tegoroczna edycja wydarzenia została połączona z Dniem Dawcy Szpiku i zbiórką krwi.

Ewa Misiak – Redakcja Kocham Wieluń