XII Wieluński Konkurs Tańca Nowoczesnego”Wieluński Dance 2019″

Konkurs, który tradycyjnie odbył się na hali WOSiR, zorganizowała Młodzieżowa Rada Miejska w Wieluniu i Gmina Wieluń. Uczestnicy przyjechali z Jarocina, Kępna, Wieruszowa, Sokolnik, Andrespolu,  Zduńskiej Woli oraz z Wielunia. Oficjalnego otwarcia konkursu dokonała Zastępca Burmistrza Wielunia Joanna Skotnicka-Fiuk a poprowadził go Gabriel Wyględacz – prezes Radia Ziemi Wieluńskiej.

W konkursie wzięło udział ok. 400 dzieci (5 grup wiekowych): przedszkolaki, dzieci od 7 – 9 lat, od 10 – 12 lat, od 13 – 16 lat, powyżej 16 lat. Każda grupa prezentowała taniec solowy i w formacji dowolnej.

Popisy blisko 400 wykonawców oceniało profesjonalne jury w składzie: Marianna Rogowska, Stefano Silvino, Maria Nosal, Jacek Wazelin, Piotr Abramowicz. Jury oceniało technikę tańca, choreografię, ogólną prezentację sceniczną. A tańczono m.in.: hip – hop, dance, jazz…

Marianna RogowskaTancerka zespołu East Side Crew wraz, z którym zdobyła liczne osiągnięcia. Między innymi: 1 miejsce na Mistrzostwach Polski i 2 miejsce na Mistrzostwach Świata IDO w kategorii Miniformacja 16+. W 2018 wraz z zespołem dostała się do finału programu World of Dance Polska. Na prestiżowych, międzynarodowych zawodach World of Dance w Warszawie wraz z zespołem zdobyła 5 miejsce. Od 2017 roku Marianna  jest instruktorem tańca w szkole East Side Dance Academy gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Stefano Silvino – zwycięzca 9. edycji You can Dance – Po prostu tańcz! oraz finalista programu, World of dance”. Tancerz, nauczyciel, choreograf. Stefano pochodzi z Włoch, a dokładnie ze słonecznej Sycylii.
W wieku 19 lat przeprowadził się do Rzymu gdzie szkolił się u wielu instruktorów m.in. u Eriki Silgoner – doświadczenie to było dla niego ogromną inspiracją i motywacją do dalszego rozwoju kariery tanecznej.
Po kilku latach intensywnego treningu i pracy przy wielu produkcjach we Włoszech Stefano dostał angaż w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK i przeprowadził się do Polski. Rok później przeniósł się do Warszawy i zgłosił się do programu You can Dance – Po prostu tańcz! Ten moment był przełomowy w jego karierze. Stefano wygrał 9.edycję. Dzięki wygranej miał szansę odbyć warsztaty w prestiżowej szkole Broadway Dance Center w Nowym Jorku. Jest twórcą dwóch spektakli tanecznych i aktualnie pracuje nad kolejnym projektem.

Maria Nosal – Tancerka, dyplomowany choreograf sceniczny, akredytowany instruktor tańca o międzynarodowych uprawnieniach, sędzia taneczny. Tworzyła choreografię do musicali dla dzieci,m.in. Pinokio, jak i jest twórcą ruchu do teledysków gwiazd, m.in. Ramony Rey. Od 2017 roku cyklicznie pisze artykuły o tematyce tanecznej dla Qlturka.pl oraz Sportowarodzina.pl.  Jest sędzią tanecznym konkursu tanecznego w rodzinnym Wieluniu. Sędziuje w całej Polsce, m.in. Europejskie Dni Tańca (Malbork) czy Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne (Elbląg). Od września 2017 nawiązała współpracę z jedną z najbardziej utytułowanych w Europie grup tanecznych Academia Rosário Dance(Portugalia). Prowadziła warsztaty dla Alma Yoga Studio (Portugalia), River Dance Studio (Portugalia) oraz regularne zajęcia z pilatesu dla studentów  w ramach projektu Co-lateral. W 2018 roku została absolwentką programu dedykowanego zawodowym tancerzom jednej z najstarszej i najbardziej prestiżowej szkoły tańca i ruchu scenicznego na świecie – Martha Graham School w Nowym Jorku – gdzie miała okazję pracować pod okiem najwybitniejszych choreografów oraz pedagogów tańca na świecie. Naukę pobierała również w Kanopy Dance Theater z Madison. Witamy Marysiu!

Jacek WazelinTancerz,  choreograf,  pedagog. Ma na swoim koncie współpracę przy powstawaniu programu You Can Dance, jako choreograf 6 edycji w stylu Broadway jazz. Był odpowiedzialny za choreografię w programach telewizyjnych tj. Bitwa na Głosy, Mam Talent czy Szymon Majewski Show. Udzielał się także, jako nauczyciel tańca musicalowego w Egurrola Dance Studio. Przez kilka lat tancerz grupy VOLT, absolwent Studium Instruktorskiego Tańca Współczesnego w Poznaniu oraz Pedagogiki na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.  Był zaangażowany, jako tancerz w Teatrze Muzycznym w Lublinie, gdzie rozpoczął swoją przygodę z musicalem. Potem przyszedł czas na karierę w niemieckiej produkcji musicalowej Mamma Mia Come Together, na początku, jako tancerz, a potem, jako kierownik baletu. W roku 2005 był tancerzem/aktorem w największej niemieckiej produkcji musicalowej West Side Story. Obecnie tworzy i mieszka w Warszawie.   Współpracuje z Warszawskim Teatrem Tańca. Jacek Wazelin współpracuje z wieloma zespołami tanecznymi w Polsce i zagranicą. Był dyrektorem artystycznym Festiwalu Młodych Teatrów Tańca w Lublinie. Jacek tworzy wiele choreografii do reklam i pokazów mody firm: Sunset Suits,
Big Star, Dior, Red Star, Knorr, Radio Zet, Bank Pocztowy, Play i wiele innych. Obecnie współpracuje z wieloma teatrami tworząc ruch sceniczny i choreografie. By wspomnieć o Teatrze Bagatela i Teatrze Jaracza w Łodzi. Współpracował z Teatrem Muzycznym Tintilo tworząc choreografie do musicali na deskach Teatru Rampa. Był wykładowcą tańca jazzowego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej i Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Teraz prowadzi Chełmską Akademię Musicalową w swoim rodzinnym mieście.

Piotr Abramowicz – Na co dzień tancerz i choreograf. Absolwent Politechniki Białostockiej na kierunku Logistyki (licencjat). Od młodych lat towarzyszył mu ruch i sport. Przez pływanie, wspinaczkę, parkour, akrobatykę i w końcu taniec. W 2008 r. rozpoczął naukę w Fair Play Studio w Białymstoku i tam dołączył do ekipy Fair Play Kwadrat, z którą nieraz zajmowali podium na różnych zawodach w Polsce. Prowadzenie licznych szkoleń w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Rosja, Szwecja, Norwegia, Anglia, Białoruś), udział w warsztatach u największych ikon tańca oraz praca przy największych projektach tanecznych i komercyjnych pozwoliły mu na uzyskanie mocnej pozycji wśród tancerzy/choreografów w Polsce. Piotr jest wizjonerem i dąży przede wszystkim do rozbudowy polskiej sceny i rynku tanecznego. Dba o ciągły progres swój oraz ludzi, których uczy. Doświadczenie i wiedza o polskim rynku tanecznym w połączeniu ze studiami logistyki, które ukończył, stanowią doskonałe narzędzia do realizacji wydarzeń proporcjonalnych do potrzeb uczestników. Podczas prowadzenia zajęć Piotrek przede wszystkim stawia na ciężki trening, świadomość ruchu i oryginalność. Wierzy, że różnorodność ludzi wynikająca z pochodzenia, płci, wieku, wiary, przekonań czy innych czynników ma naturalne odzwierciedlenie w ruchu każdego z nich. Uwielbia kontakt i pracę z ludźmi. Sam należy do tych, którzy nie lubią się poddawać i tego samego wymaga od swoich studentów.

Jury przyznało nagrody w każdej grupie wiekowej i każdej kategorii tanecznej za I , II, i III miejsce. Spośród wszystkich uczestników konkursu jury wyłoniło także Osobowość Taneczną wśród solistów oraz formacji tanecznych.

Wyniki XII Konkursu Tańca Nowoczesnego

Solo przedszkolaki: 1. Kornelia Czinar – Studio Tańca, Gimnastyki i Baletu w Andrespolu, 2. Judyta Matuszek – Klub Tańca MADAR w Kępnie, 3. Monika Szup – Klub Tańca Madar w Kępnie,

Formacje przedszkolaki: 1.Iskierki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu (Jeżyki), 2. MADAR z Wieruszowskiego Domu Kultury,  3. Iskierki z Publicznego Przedszkola nr 2 w Wieluniu (Ali Baba), Wyróżnienie – MADAR GOKSiT Sokolniki,

Solo 7-9 lat: 1. Natalia Woźniak – Fantasy Dance Academy w Łodzi, Maja Nowogórska – Studio Tańca, Gimnastyki i Baletu w Andrespolu, 3. Aleksandra Rumińska – Wieruszowski Dom Kultury,

Formacje 7-9 lat: 1. Atomówki – Feel the Beat Family Jarocin, 2. Grupa taneczna RYTMIKS z Wielunia (Minionki),
3. FOCUS z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli,

Solo 10-12 lat: 1. Natalia Jakuszenkow – Fantasy Dance Academy w Łodzi, 2. Zuzanna Bajer – Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli,

Formacje 10-12 lat: 1. Kids Attack – Feel the Beat Family Jarocin, 2. Fantasy Street – Fantasy Dance Academy w Łodzi,3. Zespół SHADOWS – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu,

Formacje 13-16 lat:1. Fantasy Art – Fantasy Dance Academy w Łodzi, 2. Przybij Pione – Feel the Beat Family Jarocin,3. Zespół SWEET LIPS – Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu,

Solo powyżej 16 lat: 1. Maksymilian Graczyk – Fantasy Dance Academy w Łodzi, 2. Klaudia Kowalczyk – Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli, 3. Kinga Guzek – Fantasy Dance Academy w Łodzi,

Formacje powyżej 16 lat: 1. Fantasy Dance Crew – Fantasy Dance Academy w Łodzi,

Puchary Radia ZW – Osobowość taneczna: 1. Maksymilian Graczyk – Fantasy Dance Academy w Łodzi,
2. Lena Przybylska – Feel the Beat Family Jarocin,

Nagrody specjalne ufundowane przez Marię Nosal – warsztaty taneczne w Warszawie: 1. Maksymilian Graczyk – Fantasy Dance Academy w Łodzi, 2. Maria Kubiak – Fantasy Dance Academy w Łodzi.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

Zdjęcia – Ewa Misiak – Kocham Wieluń