Wystawa plenerowa „Dawne fotografie – Człowiek w pejzażu miasta”

12 maja 2020 roku w centrum Wielunia pojawiła się wystawa plenerowa zatytułowana „Dawne fotografie – Człowiek w pejzażu miasta”. Fotografie wielkoformatowe wykonane zostały z fotografii dostarczonych przez mieszkańców do Wieluńskiego Domu Kultury w ramach konkursu zorganizowanego  na przełomie czerwca i lipca 2019 roku…  Na wystawie  zaprezentowano 16 fotografii, z których każda przyciąga uwagę i niejednokrotnie przywołuje wspomnienia.

Zwycięzcy konkursu:

Wiesława Choczaj za zdjęcia „Róg ulicy Targowej i Krakowskiego Przedmieścia 1946 r.” oraz „Plac Legionów 1954 rok. Rodzina w drodze do kościoła Bożego Ciała na I Komunię Świętą syna Janusza”

Czesława Kowalska za zdjęcie ” Rok 1970. Plac Legionów. Po prawej stronie nieznajomy chłopak, który w 1974 r. został moim mężem”

Wiesława Werbicka – Żywica  za zdjęcia ” Ciocia Helena  na tle Szkoły Podstawowej nr 1 na ulicy Rudzkiej” oraz „Ciocia Helena na tle ratusza miejskiego”

Danuta Parzyjagła  za zdjęcia „Pochód pierwszomajowy na ulicy Sieradzkiej. W głębi budynek ZUGIL oraz „Młodzież wiejska przed budynkiem Domu Nauczyciela (1937 rok)”

Wystawa stała się początkiem nowego konkursu.

Celem nowego konkursu, informuje Wieluński Dom Kultury, jest odnalezienie i sfotografowanie wszystkich 16 obrazów prezentowanych w ramach wystawy „Człowiek w pejzażu miasta” zlokalizowanej w centrum Wielunia. Zdjęcia muszą zawierać jakiś element przewodni, który pojawi się na wszystkich fotografiach, nie może to być wizerunek żadnej osoby. Tym motywem przewodnim może być np. maskotka, torebka, dłoń, itd.

Zwycięzcą  konkursu będzie osoba, która jako pierwsza wyśle na adres sekretariat@wdkwielun.pl wszystkie zdjęcia w jednym mailu z dopiskiem:  zapoznałam/em się z regulaminem konkursu „Człowiek w pejzażu miasta – wystawa plenerowa”.

Konkurs rusza 13 maja 2020 r. o godz. 16. Nagrodą w konkursie jest Kamera Sportowa Action Camera Pro4

                           

                         

                        

                        

                       

                       

                       

Zdjęcia: Zofia Białas, Ewa Misiak – Kocham Wieluń