Wymarzone wakacje w Łódzkiem

Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, zaprasza  do udziału w konkursie dotyczącym organizacji wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży.  Konkurs jest adresowany głównie do organizacji pozarządowych. Celem konkursu będzie zorganizowanie bezpłatnego dwutygodniowego wypoczynku dla młodzieży z województwa łódzkiego, z  rodzin liczących co najmniej troje dzieci i spełniających kryterium dochodowe (528 zł/os. w rodzinie).
– Jest wiele rodzin wielodzietnych, które ze względu na sytuację materialną nie mają możliwości zapewnienia wypoczynku swoim dzieciom – mówi Ewa Marciniak, zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. – Ponadto w dobie nauczania zdalnego, gdy młodzież jest zamknięta w domach, letni wyjazd może mieć szczególnie pozytywny wpływ na psychikę młodych ludzi.
Na realizację zadania przeznaczono kwotę 230 tys. zł. Zwycięzca konkursu będzie zobowiązany do organizacji wypoczynku w atrakcyjnym turystycznie miejscu w Łódzkiem dla minimum 115 osób. Oferty należy składać do 12 marca br.  w elektronicznym generatorze wniosków witkac.pl.  W ubiegłym roku 115 osób, z 14 powiatów naszego województwa, spędziło wakacje w Załęczu Wielkim.
Urząd Marszałkowski woj. łódzkiego