Wojciech Siudmak i odsłonięty mural

W Łodzi, przy ulicy Więckowskiego 4, na odnowionej w ramach programu „Miasto Kamienic” kamienicy, uroczyście odsłonięto ceramiczny mural wykonany według artystycznego projektu Wojciecha Siudmaka, Wielunianina (ur.1942), artysty znanego na całym świecie, malarza „ fantastycznych światów”, twórcy monumentalnej rzeźby „Wieczna Miłość” zdobiącej park im. Żwirki i Wigury w Wieluniu oraz statuetki Nagrody Pokoju „Wieczna Miłość”. Artysta jest absolwentem ASP w Warszawie i Ecole de Beaux – Arts w Paryżu. Mieszka w Paryżu.

           

Do łódzkiego projektu artysta wykorzystał grafiki „Narodziny dnia” i „Ptaki w Raju”, które eksperci z Fabryki Ceramiki Tubądzin przenieśli na płyty ceramiczne i w ten sposób powstał wspaniały mural. Praca nad muralem, począwszy od projektu do realizacji trwała dwa lata.

   

    

Uroczystości odsłonięcia towarzyszyła część    artystyczna. Panie w kapeluszach, w kształcie klatek z ptakami, wykonały „Duet kwiatów”, inne tańczyły, potem wypuszczono białe gołębie.

       

Na uroczystości odsłonięcia muralu obecni byli Wielunianie, przyjaciele artysty: Bogumiła Czerniak z mężem, Dariusz Kowalczyk – dyrektor Zespołu Szkół im. J. Długosza w Wieluniu, Zygmunt Adamski – były Burmistrz Wielunia.

     

Zdjęcia – Ewa Misiak -Kocham Wieluń