Tradycyjna Wigilia Szkolna odbyła się w dniach 19 i 20 grudnia. Jej mottem były słowa: „Narodziłem się z miłości, abyś Ty nigdy nie zwątpił w moją miłość”. Wigilię zorganizowały Społeczność Szkoły Podstawowej (19 XII) oraz Społeczność Liceum, Technikum i Gimnazjum (20 XII) – szkół Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Wieluniu. Na spotkanie w dniu 19 grudnia przybyli uczniowie klas I – VIII (63 osoby), nauczyciele, pozostali pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście, 20 grudnia uczniowie liceum, technikum, gimnazjum (131 osób), rodzice, zaproszeni goście i absolwenci. Goście szczególni to Maria Chodkiewicz – prezes SPSK i Agnieszka Kiedrzyńska – wiceprezes SPSK z Częstochowy, Monika Krzemińska – dyrektor KLO SPSK w Wieluniu (19 XII), przedstawiciel Starostwa powiatowego Łukasz Dybka, byli nauczyciele (20 XII). Do przybycia na Wigilię Szkolną zachęcały słowa C.K. Norwida wypisane na zaproszeniach:
„Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie”.
Spotkania wigilijne zarówno w dniu 19 jak i 20 grudnia rozpoczynała Anna Przybylska – dyrektor Szkoły, mówiąc: jest taki jeden dzień w roku i jest to Wigilia, dzień, kiedy ma się narodzić Bóg, by w sercach ludzkich zagościł pokój, by rozwiązały się wszystkie spory, by człowiek zaczął zauważać człowieka. Niech ta nasza szkolna Wigilia, Wigilia w szkolnej rodzinie, w roku 2018 przybliży nam Wigilię, na którą czekamy.
Były kolędy, wiersze oraz spektakle zatytułowane „Ulica Wigilijna” (19 XII) i „Głos na pustyni ludzkich serc”(20 XII. W pierwszym – na ulicy zabiegani ludzie, z telefonami przy uszach, niepotrafiący udzielić odpowiedzi na pytanie, „Czym dla ciebie są Święta Bożego Narodzenia? I konkluzja – jak trudno Panu Jezusowi przebić się do serca współczesnego człowieka. W drugim ludzie – jedni czujący pustkę w sercu i zasklepieni w swoim cierpieniu, inni widzący tylko ciemność, jeszcze inni śpiący i śniący sen, inni wsłuchujący się w głos proroka Jana Chrzciciela ( w tę postać wcielił się ks. Paweł Otręba) odkrywający prawdy o prawdziwej miłości, nadziei…
Po każdym spektaklu ksiądz prefekt Paweł Otręba czytał fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, intonował kolędę „Wśród nocnej ciszy” i błogosławił opłatki, które wychowawcy przekazywali swoim uczniom. Wszyscy składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. W trakcie składania życzeń było wiele serdeczności i wzruszeń.
Spotkania wigilijne kończyły: rozwiązanie konkursów na najpiękniejszy stroik i wigilijny stół i najpiękniej zaśpiewaną kolędę.
Tak przeżywana Szkolna Wigilia zapada uczniom w pamięć!