Wigilia w Szkole Podstawowej im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach

Wigilia szkolna to magiczny i pełen niezapomnianych wrażeń wieczór. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, tłumnie zebrali się w ten wieczór rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Wielunia p. Joanna Skotnicka-Fiuk, Proboszcz parafii p.w. św. Józefa w Wieluniu ks. Adam Sołtysiak, Przewodniczący Komisji Oświaty i radny Rady Miejskiej p. Tomasz Grajnert, była dyrektor szkoły p. Elżbieta Ranoszek, przyjaciele szkoły: p. dr Jolanta Kacała właścicielka Domu Seniora, p. Adam Ustyniak oraz strażacy OSP w Bieniądzicach. Wszystkich bardzo serdecznie przywitała dyrektor szkoły Marzena Kowalska.

W świąteczny nastrój wprowadziła zebranych kolęda w wykonaniu tercetu instrumentalno – wokalnego, składającego się z dziadka, ojca i syna.  Historię związaną z Bożym Narodzeniem przejmująco przedstawili uczniowie szkoły w spektaklu wigilijnym pt: „Książę Pokoju”, przeplatanym staropolskimi kolędami w wykonaniu szkolnego chóru. Wielkie wrażenie na widzach zrobiły przepiękne występy taneczne oraz instrumentalne wykonanie kolęd na dzwonkach, skrzypcach i gitarze.

Część artystyczną uroczystości wzorowo przygotowaną przez nauczycielki: Izabelę Wawrzyniak, Annę Kinas, Justynę Gabas i Magdalenę Józefowską zakończyło wspólne odśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi”, po której życzenia świąteczne złożyli zaproszeni goście.

Dyrektor Marzena Kowalska chcąc podkreślić wigilijny charakter uroczystości symbolicznie połamała się opłatkiem z przedstawicielami społeczności szkolnej tj. z uczniem, nauczycielem, rodzicem oraz przyjacielem szkoły składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

Po tym wzruszającym geście pani dyrektor zaprosiła wszystkich zebranych do symbolicznego stołu wigilijnego, przy którym każdy mógł skosztować wigilijnych potraw; były pierogi z kapustą i grzybami, czerwony barszcz, kapusta z grochem, a także przepyszne słodkości przygotowane przez rodziców.

Wspólne kolędowanie i długie serdeczne rozmowy sprawiły, że ten przedświąteczny wieczór jeszcze bardziej zintegrował całą społeczność szkolną.

        

         

         

        

        

        

         

Zdjęcia: SP im. Władysława Bełzy w Bieniądzicach