Wieluński Uniwersytet III Wieku rozpoczął nowy rok akademicki 2021/2022

Wieluński  Uniwersytet III Wieku w Wieluniu  30 września rozpoczął  XIII Rok Akademicki. Aktualne znów stały  się spotkania, dyskusje, koła zainteresowań i wycieczki.

Inauguracja  nowego roku 2021/2022 odbyła się w wieluńskim Kino – Teatrze Syrena o godzinie 11:00. Uroczystego otwarcia  dokonali Paweł Okrasa burmistrz Wielunia i Elżbieta Kalińska dyrektor Wieluńskiego Domu Kultury przy którym działa Uniwersytet III Wieku.

Inauguracji towarzyszył koncert „Najpiękniejsze melodie” w wykonaniu Bogusława Morki, światowej sławy polskiego tenora, który w Wieluniu wystąpił w roli konferansjera i tenora.

Obdarzony pięknym głosem i wspaniałym talentem aktorskim artysta wykonał m.in.: słynną Moon Riwer z filmu „Śniadanie u Tiffanigo”, piosenkę Freda z musicalu ” My Fair Lady”, „Besame Mucho”, „My Way” (tekst polski  Zbigniew Wodecki), ” Lat 20 miał mój dziad” z operetki „Ptasznik z Tyrolu”,  „Podmoskiewskie wieczory”, ” Hiszpańskie oczy” i piosenkę Te Quiero Dijiste (tu wspomnienie Wojciecha Młynarskiego i jego piosenki „Jesteśmy na wczasach” do niej nawiązującej).

Z dawką  najpiękniejszych emocji podarowanych przez wspaniałego artystę studenci Uniwersytetu III Wieku weszli w nowy rok pracy.

   

fot. wieluński Dom Kultury