Wieluński Kiermasz Wielkanocny 2023

W niedzielę, 2 kwietnia, Gmina Wieluń wspólnie z Wieluńskim Domem Kultury oraz Fundacją Made in Wieluń zaprosiły  mieszkańców  ziemi wieluńskiej na Wieluński Kiermasz Wielkanocny.

Jarmark  stworzył możliwość zrobienia udanych, przedświątecznych zakupów. Różnorodność i przepiękna kolorystyka oferowanego towaru i tym razem przyciągnęła sporo chętnych do zakupów, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Przed głównym kiermaszem, w piątek 31 marca, na pl. Legionów w Wieluniu, można było zaopatrzyć się w przepiękne, ręcznie robione stroiki, różnorodne ozdoby wielkanocne i pyszne ciasta a to za sprawą stoiska przygotowanego przez Zespół Szkół Specjalnych w Wieluniu.

Oferta  zaoferowana przez ZSS w Wieluniu była bardzo różnorodna. Oprócz ozdób szytych z kolorowych tkanin były też żywe stroiki z wykiełkowanego zboża, hiacyntów i sezonowych kwiatków. Dla łasuchów również znalazło się coś pysznego a sprzedawane, z własnego wypieku, ciasta wielkanocne „rozeszły się” w mgnieniu oka.

Podobny asortyment  oferowały również stoiska przygotowane przez koła gospodyń z powiatu wieluńskiego, prywatnych przedsiębiorców, Wieluński Dom Kultury oraz Fundację Made in Wieluń. Pomimo złej pogody odwiedzających i kupujących było dużo.

Różnorodność i przepiękna kolorystyka oferowanych towarów przyciągnęły chętnych do zakupu i przypominały , że święta są już blisko.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

Ewa Misiak – Kocham Wieluń