Wieluń uczci bohaterów Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia o godz. „W” mieszkańcy Wielunia uczczą 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dokładnie o godz. 17.00, w rocznicę wybuchu powstania, w wielu miejscowościach, także w Wieluniu, przez jedną minutę będą włączone syreny alarmowe.

Wzorem ubiegłych lat uroczystości rocznicowe w Wieluniu odbędą się 1 sierpnia o godzinie 17.00. O tej godzinie spotykamy się wszyscy przy pomniku św. Jana Pawła II gdzie odbędzie się Apel Pamięci. Po Apelu , o godz. 18:00, w kościele p.w. NNMP w Wieluniu odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny.

Powstanie Warszawskie było największym zrywem zbrojnego polskiego podziemia w okupowanej przez Niemców Warszawie i trwało od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. Pamięć o bohaterach oddających życie za wolność Ojczyzny jest znakiem naszej tożsamości narodowej.

Na stałe w obchody Powstania Warszawskiego w Wieluniu wpisał się obraz mieszkańców zatrzymujących się na dźwięk syren, uruchamianych w rocznicę godziny „W”, oddających hołd poległym i zamordowanym poprzez wywieszanie na budynkach flag, składanie pod pomnikami kwiatów i zapalanie zniczy.

Na uroczystości w Wieluniu zapraszają: Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, 5. Wieluński Szczep Harcerski „Piątka”, 4WWDH „Watra”, Wieluński Dom Kultury.

fot. archiwum