Widowiskowy koncert zespołu Mandrugada zakończył wakacyjny cykl „Akcje! Wakacje!”!

Ostatnim  koncertem w ramach wakacyjnego cyklu „Akcje! Wakacje!” przygotowanego przez Wieluński Dom Kultury był niezwykle widowiskowy koncert zespołu Madrugada.  Wydarzenie odbyło się 18 lipca na dużej scenie, przy głównej siedzibie WDK w Wieluniu.

Zespół Madrugada powstał z inicjatywy tancerki i gitarzystki Iwony Skrzos  i pierwotnie grał głównie flamenco. Z biegiem czasu  grupa ewoluowała stopniowo dodając do repertuaru hiszpańskie klimaty, folklor cygański i kubański czyli muzykę różnych kultur. Po włączeniu do repertuaru polskiej muzyki ludowej, po 5 latach od chwili powstania, 14 czerwca 2019 roku, wydał debiutancki album „Sombra”, będący  podsumowaniem wcześniejszej działalności jak też krokiem do przodu.  Album „Sombra” jest oryginalnym połączeniem polskich i hiszpańskich klimatów.

Obecnie zespół tworzy kompozycje muzyki świata z polskim folklorem i flamenco, nie stroni też od muzyki elektronicznej i nut jazzowych oraz tańca. Dziś, występy Madrugady,   to miks żywej muzyki, talentu i kolorów.

Podczas wieluńskiego występu zespół Madrugada wciągnął publiczność w swój kolorowy i folkowy świat. Widzowie mogli podziwiać niezwykle lekkie i świeże połączenie niepowtarzalnej muzyki, przepięknej polskiej kultury ludowej i wirtuozerię hiszpańskich rytmów flamenco. Zaczarowana wieluńska publiczność nagradzała artystów zasłużonymi, gromkimi brawami.

Dziękujemy Wieluńskiemu  Domowi  Kultury za 6 przepięknych  koncertów  zorganizowanych w ramach ambitnego wydarzenia ” Akcje! Wakacje!”.

   

   

   

   

   

   

   

   

Zdjęcia: Ewa Misiak – Kocham Wieluń