Widowisko muzyczne zrealizowane przez klasę wokalno- aktorską II LO im. Janusza Korczaka na podstawie tekstów Kabaretu Starszych Panów

19 czerwca na scenie w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu wystąpiła młodzież z I klasy wokalno – aktorskiej II LO im. Janusza Korczaka z programem opartym na tekstach i piosenkach Kabaretu Starszych Panów.   Uczniowie i dyrekcja szkoły poczytali sobie  to wydarzenie za wielkie święto i wyzwanie. Klasa  wokalno- aktorska stała się bowiem kontynuatorem klasy aktywności twórczej, która 10 lat temu, także pod kierunkiem p. Jarosława Strzały,  zaprezentowała swój ostatni spektakl. Była to  „Śpiewogra żydowska”.

Uczniowie z klasy wokalno- aktorskiej  wraz ze swoim wychowawcą p. Jarosławem Strzałą  i p. Magdaleną Syposz przygotowali spektakl, który pozwolił uczniom wykazać się wokalnie i aktorsko i było to wspaniałe podsumowanie tego, czego nauczyli się w ciągu całego roku szkolnego. Młodym artystom akompaniował p. Michał Rorat. Było to nietypowe zakończenie roku klasy wokalno-aktorskiej.

Młodych artystów doceniła widownia, złożona głównie z rodziców i nauczycieli II LO. Słowa uznania skierował do aktorów będący na widowni Przewodniczący Rady Powiatu  p. Krzysztof Owczarek .

Tak o wydarzeniu mówili przed spektaklem:

Renata Tatara, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu:

-To nietypowa końcówka roku szkolnego, ale bardzo typowe wydarzenie, jeżeli chodzi o klasę wokalno-aktorską, gdzie wracamy do tego, co było 10 lat temu. Wtedy ostatnim spektaklem w reżyserii Jarosława Strzały była „Śpiewogra żydowska” w wykonaniu klasy aktywności twórczej. Do tego wracamy i bardzo jest mi z tego powodu miło.

Jarosław Strzała, nauczyciel zajęć teatralnych w II Liceum Ogólnokształcącym:

Wzięliśmy na warsztat piosenki Kabaretu Starszych Panów, dlatego że to jest bardzo wdzięczny materiał, dlatego że nie tylko wokalnie, ale i aktorsko można się popisać. Oprócz tego mamy przygotowane teksty Feliksa Kriwina, krótkie monologi, które też są fantastycznym materiałem, jeśli chodzi o elementarne zadania aktorskie. Więc w mowie i śpiewie będziemy podziwiać młodych ludzi.