Wernisaż wystawy malarskiej Zofii Szpikowskiej

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu zaprosiła 19 października na kolejną wystawę malarską. Tym razem był to wernisaż wystawy malarskiej Zofii Szpikowskiej.  Wystawa zatytułowana „Lustro” to debiut wieluńskiej artystki na niwie plastycznej. Spotkanie z Zofią Szpikowską i jej malarskim dorobkiem poprowadziła Anna Ryczek – Sołtysiak.

     

     

     

     

     

     

Zofię Szpikowską mieszkańcy Wielunia i okolic znają głównie z dokonań muzycznych. Pamiętają ją, jako utalentowaną wokalistkę, kompozytorkę, autorkę tekstów, pedagoga, trenerkę wokalną, animatorkę kultury.

Wychowankowie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu pamiętają autorkę wystawy, jako wicedyrektora placówki, wychowawcę wielu wokalnych perełek i założycielkę działającego od 2019 roku wieluńskiego Studia Piosenki Metro.

19 października 2021 roku Zofia Szpikowska zachwyciła talentem malarskim. Malarstwo, jak mówiła na spotkaniu, stało się dla niej sposobem na poznawanie siebie, na docieranie do własnych pokładów kreatywności i nawiązywania kontaktu z intuicją. To samopoznanie i terapia w jednym.

     

     

Autorkę wystawy „Lustro” fascynuje od dawna malarstwo intuicyjne, ale od dwóch lat dominuje fascynacja pouringiem z jego nieprzewidywalnością, bogactwem możliwości i technik. Jak sama powiedziała, reprezentuje malarstwo Tych, którzy nie potrafią malować. Takie malowanie ułatwia   acrylig pouring, bardzo popularna metoda tworzenia abstrakcji. Obrazy powstają w wyniku mieszania odpowiednio przygotowanych farb wylewanych bezpośrednio na podobrazie albo inną płaszczyznę. Pigmenty mieszając się tworzą niesamowite, psychodeliczne wzory.

Wernisaż uświetniły muzyczne niespodzianki przygotowane przez panie ze Studia Piosenki Metro Częstochowa prowadzonego przez Zofię Szpikowską.

       

 

 

.

 

 

.