Wernisaż i podsumowanie przedsięwzięcia „Biblioteka nie wyklucza” realizowanego w ramach projektu „kultura bez barier”

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu zaprasza  17 maja na wernisaż wystawy i podsumowanie przedsięwzięcia „Biblioteka nie wyklucza” realizowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”  od marca do 17 maja 2023 roku.

Zamysłem przyświecającym przedsięwzięciu „Biblioteka nie wyklucza” było umożliwienie twórczej i wspierającej przestrzeni do uczestnictwa w życiu kulturalnym osobom ze specjalnymi potrzebami, w tym z niepełnosprawnościami.

W ramach projektu zrealizowano m.in. cykl szkoleń dla pracowników, cykl warsztatów arteterapeutycznych dla użytkowników, zakup książek z dużą czcionką oraz artystyczny mural na budynku biblioteki. Malunek z motywem książek stał się jednocześnie informacją o usytuowaniu instytucji. Mural na murku na dziedzińcu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieluniu współtworzyła młodzież i osoby z niepełnosprawnością po wyjątkowo interesujących warsztatach z graffiti prowadzonych przez Macieja Łyskawę.

Wydarzenie promujące projekt i otwarcie wystawy będzie wydarzeniem ogólnodostępnym. Zaprezentowane zostaną prace powstałe podczas warsztatów arteterapeutycznych z makramy,  pouringu, ceramiki i graffiti. Na projekt biblioteka pozyskała grant w wysokości 97 tys. 220 zł., z przeznaczeniem na szereg działań związanych z dostępnością.

     

     

     

     

     

     

fot.  Ewa Misiak – Kocham Wieluń

fot. murali powstały w dniach od 5 do 21 kwietnia