Warsztaty kosmetyczne zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieluniu

Fryzjerstwo i kosmetologia to dwie dziedziny zawodowe z branży mody, estetyki i stylizacji bezpośrednio ze sobą związane. Najlepiej  wystylizowana fryzura traci blask przy niedobrze dobranym makijażu. Perfekcyjny makijaż  niknie przy niestarannie wykonanej fryzurze.

O blaskach i cieniach zawodu kosmetolog i kosmetyczka dowiedziały się uczennice uczące się w zawodzie fryzjerka z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu podczas spotkania z Panią Ewą Froniewską, profesjonalną kosmetolog -wizażystką, właścicielką „Salonu Urody Eva”. Spotkanie zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery w Wieluniu. Podczas  spotkania uczestniczki hufca dowiedziały się wielu ciekawych informacji takich  jak: różnica pomiędzy kosmetyczką, a kosmetolog, jak zostać kosmetyczką, o prawidłowych zasadach utrzymania czystości w salonach kosmetycznych. Szczególnie dokładnie omówiono zabiegi jakie kosmetyczka może wykonać na skórze twarzy oraz jak dbać o skórę głowy podczas usług fryzjerskich.  Omówiono jak popranie dopasować fryzurę do makijażu oraz jak fryzjerka może doradzić dobranie odpowiedniego make up. Pani Ewa opowiedziała o zabiegach pielęgnacyjnych wykonywanych w swoim salonie i efektach takich zabiegów oraz o estetyce dłoni fryzjera.

Warsztaty kosmetyczne to już kolejna inicjatywa zawodoznawcza jaką Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Wieluniu zrealizowała w tym roku szkolnym na rzecz uczennic kierunku fryzjer w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu. 17 września pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Wieluniu dla wyróżniających się uczniów z Zespołu Szkół nr 3 w Wieluniu, kształcących się w zawodzie fryzjer, zorganizowali wyjazd do Warszawy na Targi fryzjerskie i kosmetyczne BEAUTY FORUM & HAIR 2022 . Udział w tak ważnym wydarzeniu był bardzo ważną inicjatywą zawodoznawczą dla jego uczestników. Młodzież zapoznała się z najnowszymi trendami z branży fryzjerskiej oraz poznała wiele cennych informacji z zakresu branży zawodowej. Targi te to jedna z najważniejszych wydarzeń branży beaty w Polsce.

              

tekst: Piotr Pawlak/MCK Wieluń

fot. Zespół Szkół nr 3 w Wieluniu