Wakacyjny konkurs „Czytam z mamą, czytam z tatą” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Osjakowie

Na czas tegorocznych  wakacji  Gminna  Publiczna Biblioteka w Osjakowie ogłosiła dwa konkursy promujące czytanie. Konkursy p.n. „Czytam z mamą, czytam z tatą”  oraz „Najlepszy znawca książek” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.    Zgłosiło się 14 rodzin, które chętnie zadeklarowały  w nich swój udział.

Po podliczeniu wszystkich punktów  nagrodzono  najbardziej aktywne rodziny, które przeczytały największą ilość książek i  dodatkowo wykonały kolorowe prace plastyczne na podstawie swojej ulubionej przeczytanej książki.

Mamy nadzieję, mówili organizatorzy konkursu,   że nasze działania zachęciły małe dzieci do czytania, tak samo jak do wielu innych czynności.  Pamiętajmy,  że to rodzice od samego początku tworzą pozytywny kontekst dotyczący czytania. Kiedy czytają, są blisko z dzieckiem, co naturalnie tworzy  atmosferę  bezpieczeństwa i zaufania dziecka do otaczającego świata. Kilkuminutowe czytanie  może zainicjować kolejny domowy rytuał,  budować poczucie przewidywalności i przynależności do wspólnoty rodzinnej.

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 1 października, a głównym sponsorem był Ogród Zoologiczny ZOO Safari w Borysewie.

3 bilety rodzinne otrzymały:      

I miejsce Monika Traczewska z córką Hanią i synem Adamem
II miejsce Jolanta Czyż z  córką  Agnieszką
III  miejsce Anna Barwas z synem Franciszkiem
IV miejsce  Anna Janiak z synem Jakubem

Kolejni laureaci w konkursie „Najlepszy znawca Książek” zmagali się przez cały okres wakacji z pytaniami i zagadkami z literatury. Zgłosiło się 26 uczestników.
Głównym sponsorem nagród było Stowarzyszenie Cyklistów Kółeczko z Osjakowa, które ufundowało 3 nagrody w postaci hulajnogi dla „Najlepszych Znawców Książek” w poszczególnych kategoriach.

Kategoria klas I-III

I miejsce Piotr Buchla
II miejsce Sara Osyda
III  miejsce Michał Barwas
IV miejsce Czyż Martyna
IV miejsce Czyż Paulina
V miejsce Paulina Janiak
VI miejsce Iga Samulska
VI miejsce Oskar Samulski

kategoria klas IV-VI

I miejsce Jacek Świat
II miejsce  Filip Rabikowski
III miejsce  Julita Szymańska

kategoria klas VII-VIII

I miejsce Kacper Świat
II miejsce Kornelia Szymańska
III  miejsce Maciej Rabikowski

Naszymi gośćmi wręczającymi nagrody były Pani Renata Kostrzycka – Wójt Gminy Osjaków oraz Pani Małgorzata Zygmunt – z-ca Prezesa Stowarzyszenia Cyklistów „Kółeczko” w Osjakowie oraz Pani Krystyna Korytek członek Stowarzyszenia Cyklistów „Kółeczko’ w Osjakowie.

Wszyscy uczestnicy i laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez bibliotekę oraz vouchery do Kino-Teatru  Syrena w Wieluniu – współfinansowane przez Wieluński Dom Kultury.

Dziękujemy naszym sponsorom na ufundowanie nagród oraz wspieranie naszych działań kulturalnych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w Akcje Czytelnicze w naszej bibliotece.

źródło: GBP w Osjakowie