Wakacyjna City Plaża i duet Czarny – Nosal

Podczas  koncertu na wieluńskiej City Plaży 26 lipca zagościła poezja śpiewana w wykonaniu  duetu Czarny-Nosal z Kędzierzyna-Koźla. Duet stanowią Darek Czarny i Rafał Nosal.

Darek Czarny ma na koncie współpracę z zespołem Stare Dobre Małżeństwo. Jest współtwórcą ostatnich sześciu płyt nagranych przez ten zespół. Rafał Nosal jest liderem i założycielem pochodzącej z Opolszczyzny Grupy Bohema, z którą nagrał dwie płyty. Obaj muzycy są nie tylko wokalistami, ale i kompozytorami. Ich ulubiony instrument to gitara akustyczna.

W wykonaniu duetu wybrzmiały przepiękne piosenki zaśpiewane przez Rafała Nosala i wygrane przez Darka Czarnego. Popisy na gitarze tego ostatniego to jakby powrót do czasów The Doors i Pink Floyd. Charyzma wykonawców zmusiła uczestników koncertu nie tylko do wytężenia uwagi, ale i do wspólnego śpiewania. Nie obyło się bez bisów.

Szkoda tylko, że na koncert przyszło tak mało osób. Łatwo było je policzyć na palcach. Czy  w ten sposób „doceniamy” działania kulturalne Wieluńskiego Domu Kultury? Czy jesteśmy tak bogaci, że interesują nas tylko koncerty, na które wejściówka kosztuje 100 złotych? Mamy nadzieję, ze mała frekwencja na koncertach nie zniechęci animatora City Plaży i dla koneserów takie  wydarzenia będzie  nadal organizował, i kolejna, czwarta edycja City Plaży się odbędzie.

W sobotę 28 lipca na City Plaży zobaczymy jeszcze koncert Jarosława Wasika „Fabryka nastrojów”, a w niedzielę zespołu Odwilż. To już ostatnie koncerty tegorocznej City Plaży.  Po wspaniałych, pełnych muzycznych doznań dwóch tygodniach (15 -29 lipca) powracamy do wakacyjnej nudy…

   

    

    

     

     

Zdjęcia – Ewa Misiak- Kocham Wieluń